חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיפול הומאופתי

אני מזמין אותך לפנות אליי, בכל בעיה הצוות שלי ואני נשמח לעמוד לרשותך
שלום שמי קובי פריד, אני רופא והומאופת, מטפל בהומאופתיה במרפאתי מ 1997, טיפלתי וחקרתי בבית חולים תל השומר מ- 2014, ניהלתי את היחידה לרפואה משלימה בבית חולים איכילוב. השילוב של ידע רפואי וטיפול הומאופתי מוצלח באלפי מטופלות ומטופלים מגיל ינקות ועד קשישים הוביל אותי לפתח שיטת טיפול הומאופתית ייחודית המאפשרת הקלה וריפוי במגוון רחב של בעיות אקוטיות וכרוניות, גופניות ונפשיות התשוקה שלי לעזור, לרפא ולהקל על סבל ומכאוב ושיטת הטיפול הייחודית, מאפשרים לי להתאים לכל מטופל ומטופלת טיפול המחולל ריפוי אני מזמין אותך ליצור קשר ולהתייעץ.

תוכן עניינים

מהי הומאופתיה?

הומאופתיה היא שיטת טיפול רפואית הוליסטית, פופולרית בארץ ובמקומות רבים בעולם  בזכות פתרונות הטיפול העדינים והיעילים שלה. במאמר הבא נתעמק בסוגי הטיפולים ההומאופתיים השונים הקיימים, נענה על שאלות נפוצות ונספק לכם תובנות כיצד טיפול אינטגרטיבי זה יכול לשפר את .בריאותכם/ן ובריאות ילדכם/ן.

התרופות ההומאופתיות בארץ הן בפיקוח וברישוי משרד הבריאות,

מוכנות במעבדות בבתי מרקחת בפועלים תחת רישוי וביקורת משרד הבריאות וחוק התרופות.

על שיטת הטיפול ההומאופתי

הומאופתיה הינה שיטת טיפול ייחודית שהתגבשה לקראת סוף המאה ה-18,

כאשר רופא גרמני בשם סמואל האנמן ניסח את עקרונות הבסיס שלה. ד"ר סמואל האנמן, רופא, כימאי ורוקח.

בעבודתו הקלינית המגוונת פגש והתוודע למגבלותיה של הרפואה שהייתה מקובלת בזמנו.

טיפולים כמו הקזות דם מרובות ומתן תרופות כמו כספית ועופרות ברזל בצורתם החומרית היוו חלק מהרפואה הקונבנציונלית של אותם ימים. שיטות טיפול אלו גרמו לתופעות לוואי רבות ולנזקים בריאותיים רבים.

האנמן חקר שיטות ריפוי עתיקות של תרבויות  קדומות לזמנו. לחיפוש ולמחקר שלו נלוו ניסויים קליניים פורצי דרך לזמנו. הם הובילו אותו לפתח שיטת ריפוי אחרת, המבוססת על ניסיון והבנות חדשות, שיטה שאינה רק מנסה להקל על החולה אלא מביאה להבראתו המלאה.

הומאופתיה נגזרת מצמד המילים הומיאו= דומה  /  פתוס=מחלה.

על פי השיטה ההומאופתית ,כל אחד ואחת מאתנו נולד/ה עם מערכות ריפוי לגוף (כמו מערכת החיסון)  ולנפש.

המערכות הללו מגינות עלינו ומאפשרות קיום תקין – גופנית ונפשית.

כיום ברור, כולל מעדויות של מחקרים ברפואה המקובלת, שקיימים קשרי גומלין של העצמה והחלשה בין הגוף לנפש, שתחזוקה ושחיזוק מערכות הריפוי הללו בדרכים מגוונות  כגון-תזונה תקינה ,פעילות גופנית, הרגעת סטרס ושימוש בשיטות ריפוי מגוונות, הן פעילות הכרחית  בשמירה על בריאות טובה, וביצירת התנאים להתגבר על מחלות ועל קשיים רגשיים, באופן המהיר, המיטבי והמלא ביותר.

בסרטון- ד"ר פריד מסביר על הומאופתיה ועל תהליך אבחון המטופל/ת:

'דומה מרפא דומה': עיקרון הבסיס

ההומאופתיה התפתחה מתוך ניסויים והתנסויות קליניות  שהראו כי חומרים המסוגלים לגרום לתסמינים ספציפיים באדם בריא יכולים, כאשר הם מדוללים מאוד, לעורר את תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף ושל הנפש .

מתוך ההתנסות הזו נוסח העיקרון הבסיס של השיטה והריפוי ההומאופתי –  'דומה מרפא דומה' .

לצורך העמקת ההבנה נשתמש בדוגמה: כולנו מכירים את מה שקורה לנו כשאנחנו חותכים בצל -בשמו הלטיני- Allium cepa: העיניים מתחילות לדמוע, האף מתחיל לזלוג עם נזלת מימית….ישנה תרופה הומאופתית מבצל – Allium cep .

התרופה הזו משמשת במקרים רבים לטיפול ולריפוי הומאופתי במצבי אלרגיה של דרכי הנשימה לאבק, בקדחת השחת, בהצטננות. במצבים הללו קיים גירוי של ריריות העיניים והאף ובעקבות כך ,העיניים דומעות , האף זולג ומתעטש…

תופעות הדומות לתופעות שהגוף מגיב בחשיפה לאדי הבצל.

התרופות ההומאופתיות

התרופות ההומאופתיות שקרויות גם רמדיז הומאופתיות, מוגדרות בחוק התרופות בישראל.

הכנתן ומכירתן מתאפשרת רק בבתי מרקחת והן תחת רישיון  ופיקוח משרד הבריאות. הכנות הבסיס שלהן מתבצעות בחברות תרופות בין לאומיות, בעיקר באוסטריה, אנגליה ,גרמניה, קנדה וארה"ב.

מפעלי התרופות ההומאופתיות נמצאים תחת בקרה, פיקוח ורישיון של רשויות הבריאות באותן ארצות,

כמו לדוגמה ה FDA האמריקאי. בתהליך הכנת התרופה ,חומרי המקור שרובם הגדול מעולם הטבע (צמחים ,מינרלים וכו) עוברים במפעלי התרופות תהליך  ע"פ פרוטוקול הכנה הכולל  דילול מספר רב של פעמים תוך כדי ניעור של חומר המקור.

בתהליך זה, ככל הנראה, אנרגיה ספציפית מחומר המקור מטעינה את החומר המדלל והופכת אותו למעין 'דיסק און קי'   שכאשר הוא ניתן ע"פ עקרונות השיטה, לאדם או לבע"ח הסובל ממחלה ומסימפטומים נלווים,

מתרחש תהליך ריפוי והבראה . את תהליך ההבראה הזה, אני וחוקרים הומאופתיים נוספים הוכחנו במחקרים רפואיים, אשר פורסמו בעיתונות הרפואית המדעית.
לכן הומאופתיה היא שיטת טיפול אינטגרטיבית -ניתנת בשילוב ובהשתלבות ברפואה המקובלת.

התרופות (הרמדיז) ההומאופתיות נקראות על שם חומר המקור ממנו הן מוכנות.

בנוסף לשם התרופה יצוין תמיד על גבי האריזה של התרופה גם מספר דילולי הניעור שעברה .

לדוגמה שיטת הדילול ch  משמעותה דילולים ביחסי דילול של אחד ל 100. בחזקה מסוימת,

וכך 30ch משמעותו דילול של אחד חלקי 100 בחזקת 30 .

שיטה נוספת שתסומן ב X או D  משמעותה דילול ביחסי דילול של אחד ל 10.

אני מזמין אותך ליצור קשר ולהתייעץ
בכל בעיה הצוות שלי ואני נשמח לעמוד לרשותך
אולי יעניין אותך גם
עייפות אחרי הקרנות
בלוג

עייפות אחרי הקרנות: הקלת התסמינים ושיפור איכות החיים של המטופלים

עייפות אחרי הקרנות: הקלת התסמינים ושיפור איכות החיים של המטופלים ההתקדמות האחרונה בטיפולים אונקולוגיים הפחיתה משמעותית את שיעורי התמותה, לצד שיפור ביכולות ההתמודדות של המטופלים עם תופעות הלוואי, אבל חשוב להכיר בכך שטיפולים אלו גם הגבירו את החמרת תופעות הלוואי, מה שעלול להוביל לירידה ממושכת ביכולות התפקוד, וברווחת ואיכות חיי המטופלים. תופעות הלוואי השכיחות מתבטאות

קרא עוד »
טיפול הומאופתי בטחורים
בלוג

טיפול הומאופתי בטחורים: גישה טבעית אינטגרטיבית

טחורים יכולים להיות בעיה כואבת ומתמשכת, אבל ההקלה עשויה להיות זמינה יותר מכפי שרוב האנשים חושבים, גם בלי לעבור טיפולים פולשניים או לצרוך תרופות חזקות. מאמר זה מציג את הגישה האינטגרטיבית המקיפה שפותחה על ידי ד"ר קובי פריד, הומאופת מומחה ורופא מוסמך עם ניסיון של עשרים שנים בתחום. טיפול הומאופתי בטחורים מבוסס על טיפול בתסמינים

קרא עוד »
טיפול הומאופתי בבלוטת התריס
בלוג

טיפול הומאופתי בבלוטת התריס: התוצאות שאפשר להשיג מטיפולים הומאופתיים וקונבנציונליים

גישה אינטגרטיבית של טיפול הומאופתי בבלוטת התריס עם שילוב של טיפולים קונבנציונליים, כפי שפותחה על ידי ד"ר פריד, רופא הומאופת עם ניסיון של למעלה מעשרים שנים ומחקרים שפורסמו ברחבי העולם, משלבת את חוכמת ההומאופתיה עם השיטות החזקות של הרפואה הקונבנציונלית. בגישה זו, המטופלים מקבלים תוכנית טיפול מאוזנת לניהול הפרעות בבלוטת התריס, להקלת התסמינים עם טיפול

קרא עוד »
דילוג לתוכן