חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

PFAPA

תוכן עניינים

ההומאופתיה מסוגלת להפחית את תדירות התקפי ה-PFAPA ואת כמות הסטרואידים

טיפול הומאופתי מחזק את כוחות המרפא של הגוף בצורה בטוחה ומאפשר שיפור משמעותי ללא סטרואידים

למי מתאים הטיפול?

  • ילדים שאובחנו כסובלים מתסמונת PFAPA
  • ילדים שסובלים מהתקפי חום מחזוריים ובריאים לחלוטין בין אפיזודה אחת לשנייה

״רוב הילדים שמגיעים אליי לטיפול ב-PFAPA כבר טופלו כמה פעמים באמצעות סטרואידים, דבר שממנו הורים רבים מנסים להימנע. באמצעות ההומאופתיה, כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף מתחזקים והילדים מסוגלים לעבור אפיזודות ללא סטרואידים, ועם הזמן האפיזודות הולכות ומתקצרות״, ד״ר פריד.

PFAPA

פאפא(PFAPA) היא תסמונת כרונית דלקתית שפירה שנגרמת על ידי גורם לא ידוע ומתאפיינת באירועים חוזרים של חום גבוה ותסמינים נוספים.

הדעות חלוקות בכל הקשור לגורמי התופעה כאשר כמה ממאפייניה דומים למקרים של זיהום בעוד שאחרים מצביעים על בעיה חיסונית. כך, ההופעה הנדירה של PFAPA בילדים בוגרים ובמבוגרים, כמו גם הדומיננטיות שלה בקרב בנים, מזכירה מחלה זיהומית. מצד שני, הישנותן של אפיזודות דומות לאורך השנים דומה יותר למנגנון לא תקין שקשור במערכת החיסון.

כך או אחרת, ישנם שני מאפיינים עיקריים לתסמונת:

  1. אפיזודות החום מתרחשות במחזוריות קבועה (בדרך כלל בטווחי זמן קצרים מארבעה שבועות) ומאופיינות בעלייה מהירה של חום גבוה (יותר מ- 39 מעלות). החום נמשך בין שלושה לשישה ימים והוא לא מלווה בסימפטומים של דלקת בדרכי הנשימה העליונות – כלומר נזלת או דלקת בסימפונות.
  2. בין האפיזודות, הילדים בריאים לגמרי, התיאבון והחיוניות שלהם תקינים, והצמיחה וההתפתחות שלהם לא נפגעים.

גיל צעיר, צמיחה נורמלית, תחושה טובה יציבה, רמה נורמלית של המוגלובין, העדר ממצאים פתולוגים בבדיקות הדם, משטחי גרון שליליים והעדר סימנים פתולוגיים או סימפטומים שקשורים במערכת העיכול והבטן, כולם מאשרים את האבחנה שמדובר בסינדרום PFAPA.

לכן, אם פעם בחודש הילדים סובלים מחום, הרופא מאבחן דלקת גרון אבל משטח הגרון יוצא שלילי ורק טיפול מיידי בסטרואידים גורם להפסקת הדלקת, ואם התופעה חוזרת על עצמה, לעיתים בלי דלקת גרון, כך שאתם יכולים לזהות מחזוריות בהופעת ההתקף אבל לא תמיד את הסיבה לו – ייתכן שהם סובלים מ-PFAPA.

כאמור, הטיפול הרפואי המקובל הוא מתן פומי (דרך הפה) של סטרואידים בתחילתה של כל אפיזודת חום. מנה חד פעמית, מותאמת למשקל הגוף, מסיימת לרוב את האפיזודה תוך כמה שעות.

לעומת זאת, מאחר שהטיפול ההומאופתי לא מכוון במישרין לסימפטומים ספציפיים אלא פועל לסילוק הפרעות ברובד רחב ועמוק, וכך מחזיר את הגוף לפעילות תקינה ומלאה, היא מסוגלת לסיים אפיזודות PFAPA תוך הפחתת השימוש בסטרואידים. בעזרת התרופה ההומאופתית, פעילותו התקינה של הגוף מאפשרת למערכות השונות לפעול בצורה המיטבית ולחולל תהליך ריפוי.

הטיפול ההומאופתי ב-PFAPA כולל לעיתים נטילת תרופה הומאופתית כל שעה או שעתיים בזמן מחלת החום.

הגישה הטיפולית

מאחר שד״ר פריד הוכשר קודם כל כרופא ולאחר מכן כהומאופת, תפיסת העולם הטיפולית שלו היא שילוב של רפואה קונבנציונלית והומאופתיה.

את הטיפול עצמו מתאים ד״ר פריד באופן אישי לאדם עצמו, אבל בעיקר לתופעות הספציפיות שמהן הוא סובל וכן לטיפולים הנוספים שהוא מקבל, במקרים הרלוונטיים.

מתוך הבנה שהטיפול איננו מתקיים אך ורק בין כותלי הקליניקה, ד״ר פריד והצוות המקצועי – שמורכב כולו מבוגרי לימודי הומאופתיה ומהומאופתים פעילים – זמין למענה גם מעבר לשעות העבודה המקובלות ויוצר קשר עם המטופלים כדי להתעדכן במצבם ובהשפעתו של הטיפול. במידת הצורך, תיתכן התאמה של התרופה ההומאופתית לשינויים שחלו בעקבות הטיפול.

התהליך

  1. אבחון – כשהוא חובש הן את כובע הרופא והן את כובע ההומאופת, ד״ר פריד מבצע אבחון מקצועי ומקיף של כל התופעות הפיזיות וכן של גורמים אחרים שיחד, יוצרים תמונה שלמה של המטופלים כמכלול.
  2. תרופה – התאמת התרופה ההומאופתית לשלל התופעות והמאפיינים שנצפו במהלך האבחון. בשלב זה גם יינתן הסבר מפורט על האופן שבו יתנהל הטיפול.
  3. עדכון – לאורך תקופת הטיפול שומרים צוות המרפאה וד"ר פריד על קשר טלפוני עם המטופלים ומתעדכנים בהתפתחויות שונות במצבם.
  4. מעקב – מדי חודש מתקיימת פגישת מעקב בקליניקה להערכת התגובה לתרופה והתקדמות הטיפול.

במשך כל תקופת הטיפול, ד״ר פריד וצוות המרפאה זמינים למענה במקרים דחופים.

עדות אישית

"כשהגענו לראשונה למרפאה של דוקטור פריד היינו בתקופה של התקפים מרובים, פעמיים שלוש בחודש, כאשר כל התקף נמשך כ-5 ימים בממוצע עם חום מאוד גבוה ומתן של אינספור מורידי חום בכל התקף. הרפואה הקונבנציונאלית נתנה פתרון של סטרואידים שרק הגבירו את התדירות ובאמת שהרגשתי שמשבשים את הילד.

נכנסנו לתהליך והתחלנו עם הרמדיז, לאורך כל הדרך קיבלנו ליווי צמוד ואכפתי, התדירות והחוזקה של ההתקפים התחילו לרדת והתחלנו לנשום לרווחה. נכון לעכשיו עדיין בטיפול והשיפור עדיין מורגש".

אני מזמין אותך לפנות אליי, בכל בעיה הצוות שלי ואני נשמח לעמוד לרשותך
שלום שמי קובי פריד, אני רופא והומאופת, מטפל בהומאופתיה במרפאתי מ 1997, טיפלתי וחקרתי בבית חולים תל השומר מ- 2014, ניהלתי את היחידה לרפואה משלימה בבית חולים איכילוב. השילוב של ידע רפואי וטיפול הומאופתי מוצלח באלפי מטופלות ומטופלים מגיל ינקות ועד קשישים הוביל אותי לפתח שיטת טיפול הומאופתית ייחודית המאפשרת הקלה וריפוי במגוון רחב של בעיות אקוטיות וכרוניות, גופניות ונפשיות התשוקה שלי לעזור, לרפא ולהקל על סבל ומכאוב ושיטת הטיפול הייחודית, מאפשרים לי להתאים לכל מטופל ומטופלת טיפול המחולל ריפוי אני מזמין אותך ליצור קשר ולהתייעץ.
אני מזמין אותך ליצור קשר ולהתייעץ
בכל בעיה הצוות שלי ואני נשמח לעמוד לרשותך
אולי יעניין אותך גם
עייפות אחרי הקרנות
בלוג

עייפות אחרי הקרנות: הקלת התסמינים ושיפור איכות החיים של המטופלים

עייפות אחרי הקרנות: הקלת התסמינים ושיפור איכות החיים של המטופלים ההתקדמות האחרונה בטיפולים אונקולוגיים הפחיתה משמעותית את שיעורי התמותה, לצד שיפור ביכולות ההתמודדות של המטופלים עם תופעות הלוואי, אבל חשוב להכיר בכך שטיפולים אלו גם הגבירו את החמרת תופעות הלוואי, מה שעלול להוביל לירידה ממושכת ביכולות התפקוד, וברווחת ואיכות חיי המטופלים. תופעות הלוואי השכיחות מתבטאות

קרא עוד »
טיפול הומאופתי בטחורים
בלוג

טיפול הומאופתי בטחורים: גישה טבעית אינטגרטיבית

טחורים יכולים להיות בעיה כואבת ומתמשכת, אבל ההקלה עשויה להיות זמינה יותר מכפי שרוב האנשים חושבים, גם בלי לעבור טיפולים פולשניים או לצרוך תרופות חזקות. מאמר זה מציג את הגישה האינטגרטיבית המקיפה שפותחה על ידי ד"ר קובי פריד, הומאופת מומחה ורופא מוסמך עם ניסיון של עשרים שנים בתחום. טיפול הומאופתי בטחורים מבוסס על טיפול בתסמינים

קרא עוד »
טיפול הומאופתי בבלוטת התריס
בלוג

טיפול הומאופתי בבלוטת התריס: התוצאות שאפשר להשיג מטיפולים הומאופתיים וקונבנציונליים

גישה אינטגרטיבית של טיפול הומאופתי בבלוטת התריס עם שילוב של טיפולים קונבנציונליים, כפי שפותחה על ידי ד"ר פריד, רופא הומאופת עם ניסיון של למעלה מעשרים שנים ומחקרים שפורסמו ברחבי העולם, משלבת את חוכמת ההומאופתיה עם השיטות החזקות של הרפואה הקונבנציונלית. בגישה זו, המטופלים מקבלים תוכנית טיפול מאוזנת לניהול הפרעות בבלוטת התריס, להקלת התסמינים עם טיפול

קרא עוד »
דילוג לתוכן