חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שעלת ודמוי שעלת אצל ילדים

תוכן עניינים

מאת: ד"ר יעקב פריד

לקליניקה שלי מגיעים ילדים לטיפול הומאופתי בשל שיעולים בלתי פוסקים הנראים ונשמעים כמו שיעולים של מחלת השעלת.

הילדים הללו הם לרוב בגילאי שלוש עד שש שנים, שלא חוסנו לשעלת ולרוב סובלים מרגישות קודמת בדרכי הנשימה כגון – התקפי אסטמה, דלקות ריאה ושימוש קבוע או חלקי במרחיבי סמפונות. חלק מהילדים אובחנו בבדיקות דם כנשאי שעלת, חלק לא.

השיעול של השעלת מאופיין בשיעולים התקפיים ממושכים, קשים שבסיומם לרוב המשתעל יעשה מין שאיפת אויר הכוללת מעין צפצוף שבסופה הילד נראה כאילו הוא נחנק.

אינהלציות של ונטולין ובודיקורט לא עוזרות וגם מתן האנטיביוטיקה לא מקל עליהם.

זה מצב בהחלט לא נעים, מלחיץ ואפילו מפחיד בעיקר כשההתקף מעיר אותם לפנות בוקר, הם קופצים מהמיטה ורואים את הילד שלהם כמעט ונחנק.

ההתמודדות ההומאופתית במצבים הללו מורכבת מאד, לא פשוטה ולא קלה – להורים ולי.

הטיפול מאוד אינטנסיבי – דורש מתן תרופות הומאופתיות בתדירות גבוהה, ביום ובלילה, דורש החלפה תדירה של התרופות מאחר ויש כאלו הנראות מתאימות ובמבחן המציאות לא עוזרות,

יש כאלו שעוזרות חלקית, ויש כאלו שעוזרות ולאחר יום יומיים ואז מפסיקות לעזור.

לרוב צריך לתת לילדים הללו מספר תרופות ולמצוא את ההרכב המתאים כל פעם מחדש – לפעמים כל יום מחדש וזה מתיש את כולם.

השיעול בשעלת או בדמוי שעלת (השיעול נראה ונשמע כמו שעלת אבל בדיקת הדם לשעלת שלילית ואז האבחון הוא של אסטמה), יכול להמשך מספר שבועות. בדמוי שעלת הטיפול התרופתי יגיע לרוב למתן סטרואידים סיסטמיים למשך תקופה. את הנזק של הסטרואידים לגופם של ילדכם אני לא צריך לספר לכם.

לשמחתי כל הילדים שטופלו על ידי התמידו בטיפול, חוו הקלה בשיעול בתוך שבוע, שיפור משמעותי במהלך שבועיים של טיפול עד העלמות מלאה של השיעול,תוך שלושה ארבעה שבועות ולהפסקת השימוש בסטרואידים, אם נטלו. חלק מהילדים נעזרו במהלך התקופה במרחיבי סמפונות כטיפול תומך – בתדירות ובכמות פחותה ממה שהומלץ ע"י רופא הילדים.

האם המאמץ שווה?

על זה כל הורה והורה צריך להשיב לעצמו. לדעתי בוודאי.

במהלך שנות עבודתי כרופא הומאופת (18 שנים) וטיפול באלפי ילדים, ראיתי (וזה נתמך בניסיון של רופאים אחרים ובמחקרים), שבמקרים רבים, טיפול תרופתי – אנטיביוטי וסטרואידלי, בעיקר כשניתן בתדירות גבוהה, מעכב את התפתחות הילד, מגדיל את הרגישות שלו למחלות, פוגע בתאבון ועוד.

מניסיוני, כשמתמודדים בהצלחה בעזרת טיפול הומאופתי תדירות התחלואה וחומרתה פוחתת ומתרחשות קפיצות התפתחותיותשמרגיעות את הילד, ההורים וכמובן, אותי.

 

אני מזמין אותך לפנות אליי, בכל בעיה הצוות שלי ואני נשמח לעמוד לרשותך
שלום שמי קובי פריד, אני רופא והומאופת, מטפל בהומאופתיה במרפאתי מ 1997, טיפלתי וחקרתי בבית חולים תל השומר מ- 2014, ניהלתי את היחידה לרפואה משלימה בבית חולים איכילוב. השילוב של ידע רפואי וטיפול הומאופתי מוצלח באלפי מטופלות ומטופלים מגיל ינקות ועד קשישים הוביל אותי לפתח שיטת טיפול הומאופתית ייחודית המאפשרת הקלה וריפוי במגוון רחב של בעיות אקוטיות וכרוניות, גופניות ונפשיות התשוקה שלי לעזור, לרפא ולהקל על סבל ומכאוב ושיטת הטיפול הייחודית, מאפשרים לי להתאים לכל מטופל ומטופלת טיפול המחולל ריפוי אני מזמין אותך ליצור קשר ולהתייעץ.
אני מזמין אותך ליצור קשר ולהתייעץ
בכל בעיה הצוות שלי ואני נשמח לעמוד לרשותך
אולי יעניין אותך גם
עייפות אחרי הקרנות
בלוג

עייפות אחרי הקרנות: הקלת התסמינים ושיפור איכות החיים של המטופלים

עייפות אחרי הקרנות: הקלת התסמינים ושיפור איכות החיים של המטופלים ההתקדמות האחרונה בטיפולים אונקולוגיים הפחיתה משמעותית את שיעורי התמותה, לצד שיפור ביכולות ההתמודדות של המטופלים עם תופעות הלוואי, אבל חשוב להכיר בכך שטיפולים אלו גם הגבירו את החמרת תופעות הלוואי, מה שעלול להוביל לירידה ממושכת ביכולות התפקוד, וברווחת ואיכות חיי המטופלים. תופעות הלוואי השכיחות מתבטאות

קרא עוד »
טיפול הומאופתי בטחורים
בלוג

טיפול הומאופתי בטחורים: גישה טבעית אינטגרטיבית

טחורים יכולים להיות בעיה כואבת ומתמשכת, אבל ההקלה עשויה להיות זמינה יותר מכפי שרוב האנשים חושבים, גם בלי לעבור טיפולים פולשניים או לצרוך תרופות חזקות. מאמר זה מציג את הגישה האינטגרטיבית המקיפה שפותחה על ידי ד"ר קובי פריד, הומאופת מומחה ורופא מוסמך עם ניסיון של עשרים שנים בתחום. טיפול הומאופתי בטחורים מבוסס על טיפול בתסמינים

קרא עוד »
טיפול הומאופתי בבלוטת התריס
בלוג

טיפול הומאופתי בבלוטת התריס: התוצאות שאפשר להשיג מטיפולים הומאופתיים וקונבנציונליים

גישה אינטגרטיבית של טיפול הומאופתי בבלוטת התריס עם שילוב של טיפולים קונבנציונליים, כפי שפותחה על ידי ד"ר פריד, רופא הומאופת עם ניסיון של למעלה מעשרים שנים ומחקרים שפורסמו ברחבי העולם, משלבת את חוכמת ההומאופתיה עם השיטות החזקות של הרפואה הקונבנציונלית. בגישה זו, המטופלים מקבלים תוכנית טיפול מאוזנת לניהול הפרעות בבלוטת התריס, להקלת התסמינים עם טיפול

קרא עוד »
דילוג לתוכן