חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ים, בריכה ואיך למנוע כאבי אוזניים אצל שירה

תוכן עניינים

מאת: ד"ר יעקב פריד

לפני כשבועיים, כשעדיין היה קר ובחוץ היה מעונן, נפתחה הבריכה ברמות השבים. שירה, הבת שלי, הודיעה בשמחה ובששון שהיא קבעה עם מיה (חברתה הטובה) ללכת לבריכה.

מיד נעשה לי עוד יותר קר. שירה רגישה מאוד לקור וכאבי אוזניים מלווים אותה מילדותה.

מניסיון עבר, חשיפה לקור של ים, בריכה ובכלל, יכולה לגרום לה לכאבי אוזנייםואף לדלקת אוזניים. בשנים קודמות הודעתי שאצלנו בבית עונת הרחצה נפתחת בחודש יולי (כדי להתפשר על אמצע יוני…).

השנה שירה הייתה נחושה מתמיד והחלטתי לנסות ולאפשר. ההנחיות היו ברורות ומדויקות: "ברגע שאת יוצאת מהמים, על מנת למנוע מבעוד מועד כאבי אוזניים או דלקת אוזניים, תיקחי מיד acon 30c. לשמחתי הרחצה עברה בשלום.

למרות שכבר חם בחוץ, בכל שבוע אני מטפל ב 2-3 ילדים, בגילאים שונים, עם כאבי אוזניים ודלקות אוזניים חוזרות ו/או בנוזלים באוזניים.

לא מעט ילדים רגישים לקור והם מגיבים בדלקות בדרכי הנשימה העליונות (נזלת שיעולים) כאבי אוזניים ודלקות אוזניים, בעקבות החשיפה לקור של הבריכה, הים והמזגנים. ילדים שרגישים לקור ואינם מטופלים באופן קבוע עם רמדי הומאופתית יכולים (ע"פ שיקול דעת הוריהם) ובמטרה למנוע הישנות הכאב או הדלקת, לקבל פעם אחת acon 30c מיד עם סיום הרחצה או תוך כדי החשיפה לקור.

כמובן שצריך להמעיט את זמן החשיפה לקור, להחליף בגדים ולהתייבש במהירות. הסבתות ידעו על מה הן מדברות כשהן אמרו שאפשר להיות חולים מקור (כמובן אלו שרגישים לכך).

דלקת נוספת הנפוצה בעונת הרחצה היא דלקת בתעלת האוזן. הכאב והסבל יכולים להיות חדים ומשמעותיים. אמצעי מניעה ראשון הוא לא "לחפור" באוזן בעת ניקוי האוזניים. אמצעי מניעה נוסף הוא לשטוף את הראש עם מים נקיים וסבון כך שיכנסו גם לאוזניים וינקו אותן מהר ככל האפשר, כך ימנעו כאבי האוזניים.

אני נשאל רבות, בעיקר על ידי הורים שלילדיהם יש נוזלים באוזניים, האם הרחצה בים או בבריכה מזיקה ומשפיעה על הנוזלים באוזניים. תשובתי היא שאם מדובר בנוזלים באוזניים ללא נקב בעור התוף, אין סכנה ברחצה ללא אטמים בבריכה ובים. במקרה של ספק מומלץ להיבדק ע"י רופא הילדים.

 

אני מזמין אותך לפנות אליי, בכל בעיה הצוות שלי ואני נשמח לעמוד לרשותך
שלום שמי קובי פריד, אני רופא והומאופת, מטפל בהומאופתיה במרפאתי מ 1997, טיפלתי וחקרתי בבית חולים תל השומר מ- 2014, ניהלתי את היחידה לרפואה משלימה בבית חולים איכילוב. השילוב של ידע רפואי וטיפול הומאופתי מוצלח באלפי מטופלות ומטופלים מגיל ינקות ועד קשישים הוביל אותי לפתח שיטת טיפול הומאופתית ייחודית המאפשרת הקלה וריפוי במגוון רחב של בעיות אקוטיות וכרוניות, גופניות ונפשיות התשוקה שלי לעזור, לרפא ולהקל על סבל ומכאוב ושיטת הטיפול הייחודית, מאפשרים לי להתאים לכל מטופל ומטופלת טיפול המחולל ריפוי אני מזמין אותך ליצור קשר ולהתייעץ.
אני מזמין אותך ליצור קשר ולהתייעץ
בכל בעיה הצוות שלי ואני נשמח לעמוד לרשותך
אולי יעניין אותך גם
עייפות אחרי הקרנות
בלוג

עייפות אחרי הקרנות: הקלת התסמינים ושיפור איכות החיים של המטופלים

עייפות אחרי הקרנות: הקלת התסמינים ושיפור איכות החיים של המטופלים ההתקדמות האחרונה בטיפולים אונקולוגיים הפחיתה משמעותית את שיעורי התמותה, לצד שיפור ביכולות ההתמודדות של המטופלים עם תופעות הלוואי, אבל חשוב להכיר בכך שטיפולים אלו גם הגבירו את החמרת תופעות הלוואי, מה שעלול להוביל לירידה ממושכת ביכולות התפקוד, וברווחת ואיכות חיי המטופלים. תופעות הלוואי השכיחות מתבטאות

קרא עוד »
טיפול הומאופתי בטחורים
בלוג

טיפול הומאופתי בטחורים: גישה טבעית אינטגרטיבית

טחורים יכולים להיות בעיה כואבת ומתמשכת, אבל ההקלה עשויה להיות זמינה יותר מכפי שרוב האנשים חושבים, גם בלי לעבור טיפולים פולשניים או לצרוך תרופות חזקות. מאמר זה מציג את הגישה האינטגרטיבית המקיפה שפותחה על ידי ד"ר קובי פריד, הומאופת מומחה ורופא מוסמך עם ניסיון של עשרים שנים בתחום. טיפול הומאופתי בטחורים מבוסס על טיפול בתסמינים

קרא עוד »
טיפול הומאופתי בבלוטת התריס
בלוג

טיפול הומאופתי בבלוטת התריס: התוצאות שאפשר להשיג מטיפולים הומאופתיים וקונבנציונליים

גישה אינטגרטיבית של טיפול הומאופתי בבלוטת התריס עם שילוב של טיפולים קונבנציונליים, כפי שפותחה על ידי ד"ר פריד, רופא הומאופת עם ניסיון של למעלה מעשרים שנים ומחקרים שפורסמו ברחבי העולם, משלבת את חוכמת ההומאופתיה עם השיטות החזקות של הרפואה הקונבנציונלית. בגישה זו, המטופלים מקבלים תוכנית טיפול מאוזנת לניהול הפרעות בבלוטת התריס, להקלת התסמינים עם טיפול

קרא עוד »
דילוג לתוכן