חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דומה, שונה והומאופתי

תוכן עניינים

מאת: ד"ר יעקב פריד

אני נשאל הרבה לגבי תרופות הומאופתיות שניתן להשיג היום בכל מיני חנויות פארם. על אחת כתוב לטיפול בשפעת, על אחרת בלחץ וחרדה. השאלה היא האם אותה רמדי שהינה תרופת מדף יכולה לעזור לכל אדם אשר חווה את התופעה המצוינת על התווית?

התשובה לכך, במרבית המקרים, היא לא.

על הפתרון ההומאופתי

ההבנה ההומאופתית הבסיסית, האבחון והטיפול ההומאופתי קשורים במושגים של דומה ושונה.

ההומאופתיה נתגלתה לראשונה באמצעות עיקרון "דומה בדומה", לפני כמאתיים שנה, כשהובן הקשר בין מחולל המחלה למחלה עצמה ולהפך – בין יכולתה של תרופה הומאופתית לרפא את המחלה.

למרות שהרמדי (התרופה ההומאופתית) דומה למחלה בתכונותיה חשוב להתאים רמדי לאדם כמכלול, לקחת בחשבון את כל מה שהוא חווה בחיים, באותה נקודת טיפול, בנוסף למחלה או הסימפטום איתם הגיע לטיפול.

כך למשל, מקרה בו שני אנשים סובלים ממחלה זהה בהגדרה, לדוגמא שפעת, ככל הנראה הסיבות להתפרצותה היו שונות אצל כל אחד מהם, הם אינם חווים את המחלה באותה הצורה, אינם מגיבים לה באופן דומה ולכן התרופה ההומאופתית המתאימה לכל אחד מהם תהיה שונה ותהליך ההבראה שלהם יהיה שונה אף הוא.

טיפלתי בעבר בשתי אחיות תאומות. שתיהן הגיעו בשל דלקות אוזניים חוזרות, שתיהן היו מועמדות לניתוח "כפתורים". לכאורה, נראה כי הטיפול בשתיהן אמור להיות זהה, אך בפועל, כל אחת מהן קיבלה תרופה הומאופתית שונה, בהתאם למאפיינים האישיים שלה ובהתאם לצורה בה התאפיינה המחלה אצל כל אחת מהן.

השוני בצורת ביטוי המחלה אצל כל אחד, מתווה את הדרך למציאת התרופה ההומאופתית הנכונה. הטיפול לכל אדם הוא אינדיבידואלי, כזה שתכונותיו דומות לאופן בו המחלה מתבטאת אצלו.

 

אני מזמין אותך לפנות אליי, בכל בעיה הצוות שלי ואני נשמח לעמוד לרשותך
שלום שמי קובי פריד, אני רופא והומאופת, מטפל בהומאופתיה במרפאתי מ 1997, טיפלתי וחקרתי בבית חולים תל השומר מ- 2014, ניהלתי את היחידה לרפואה משלימה בבית חולים איכילוב. השילוב של ידע רפואי וטיפול הומאופתי מוצלח באלפי מטופלות ומטופלים מגיל ינקות ועד קשישים הוביל אותי לפתח שיטת טיפול הומאופתית ייחודית המאפשרת הקלה וריפוי במגוון רחב של בעיות אקוטיות וכרוניות, גופניות ונפשיות התשוקה שלי לעזור, לרפא ולהקל על סבל ומכאוב ושיטת הטיפול הייחודית, מאפשרים לי להתאים לכל מטופל ומטופלת טיפול המחולל ריפוי אני מזמין אותך ליצור קשר ולהתייעץ.
אני מזמין אותך ליצור קשר ולהתייעץ
בכל בעיה הצוות שלי ואני נשמח לעמוד לרשותך
אולי יעניין אותך גם
עייפות אחרי הקרנות
בלוג

עייפות אחרי הקרנות: הקלת התסמינים ושיפור איכות החיים של המטופלים

עייפות אחרי הקרנות: הקלת התסמינים ושיפור איכות החיים של המטופלים ההתקדמות האחרונה בטיפולים אונקולוגיים הפחיתה משמעותית את שיעורי התמותה, לצד שיפור ביכולות ההתמודדות של המטופלים עם תופעות הלוואי, אבל חשוב להכיר בכך שטיפולים אלו גם הגבירו את החמרת תופעות הלוואי, מה שעלול להוביל לירידה ממושכת ביכולות התפקוד, וברווחת ואיכות חיי המטופלים. תופעות הלוואי השכיחות מתבטאות

קרא עוד »
טיפול הומאופתי בטחורים
בלוג

טיפול הומאופתי בטחורים: גישה טבעית אינטגרטיבית

טחורים יכולים להיות בעיה כואבת ומתמשכת, אבל ההקלה עשויה להיות זמינה יותר מכפי שרוב האנשים חושבים, גם בלי לעבור טיפולים פולשניים או לצרוך תרופות חזקות. מאמר זה מציג את הגישה האינטגרטיבית המקיפה שפותחה על ידי ד"ר קובי פריד, הומאופת מומחה ורופא מוסמך עם ניסיון של עשרים שנים בתחום. טיפול הומאופתי בטחורים מבוסס על טיפול בתסמינים

קרא עוד »
טיפול הומאופתי בבלוטת התריס
בלוג

טיפול הומאופתי בבלוטת התריס: התוצאות שאפשר להשיג מטיפולים הומאופתיים וקונבנציונליים

גישה אינטגרטיבית של טיפול הומאופתי בבלוטת התריס עם שילוב של טיפולים קונבנציונליים, כפי שפותחה על ידי ד"ר פריד, רופא הומאופת עם ניסיון של למעלה מעשרים שנים ומחקרים שפורסמו ברחבי העולם, משלבת את חוכמת ההומאופתיה עם השיטות החזקות של הרפואה הקונבנציונלית. בגישה זו, המטופלים מקבלים תוכנית טיפול מאוזנת לניהול הפרעות בבלוטת התריס, להקלת התסמינים עם טיפול

קרא עוד »
דילוג לתוכן