חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אמונה והומאופתיה

תוכן עניינים

מאת: ד"ר יעקב פריד

במפגש הראשון איתי אני נשאל, לרוב, שתי שאלות נפוצות:

האם אני מאמין בהומאופתיה? והאם המטופלים שלי צריכים להאמין בטיפול ההומאופתי כדי שהוא יצליח?

אני עונה תמיד על שתיהן – לא!

בנוגע לשאלת האמונה אני מסביר כי מה שמתקיים וניתן להוכחה אין צורך להאמין. בדיוק באותו אופן אני מתייחס להומאופתיה מאחר שגם במחקרים שביצעתי וגם באלו שאחרים ביצעו נוכחתי לדעת שההומאופתיה אכן מרפאת. כמובן שאני רואה זאת גם על המטופלים שמגיעים אליי.

בשלב זה של השיחה אני לרוב מספר על אימא שלי. אימי היא אישה מקסימה בת 86, חולת לב שעברה ניתוח מעקפים, צנתורים חוזרים עם שימוש בבלונים (בעבר) וסטנטנים להרחבת כלי הדם. לפני מספר שנים, בעקבות החמרה בתעוקת הלב שלה היא אושפזה במחלקה פנימית, סבלה מכאבים בחזה ולא הגיבה לטיפול התרופתי שקיבלה. הוחלט על צנתור ביום שלמחרת. באותו הערב החלטתי להעלות את עוצמת הטיפול ההומאופתי שקיבלה ממני במשך תקופה, טיפול שהיה מכוון לסימפטומים הלבביים שלה. הגעתי למחלקה בה הייתה מאושפזת ונתתי לה את הרמדיז בעוצמה המוגברת. תוך שניות מספר היא האדימה, חשה גל חום שהתפשט לפנים ולחזה, סחרחורת והחמרה של הכאבים בחזה שמאל וביד שמאל. זו הייתה הפעם הראשונה בה ראיתי תגובה כזו לאחר מתן רמדי הומאופתית, תגובה הדומה לטיפול בתרופה מרחיבת כלי דם. אימי נבהלה וחשבה שהיא מקבלת התקף לב או אירוע מוחי. הרגעתי אותה והסברתי לה שהיא חשה כך כי כנראה כלי הדם שלה נפתחים וזרימת הדם בהם מוגברת.

לאחר מספר דקות הכל נרגע, הכאב הבסיסי פחת ואימי נרדמה. למחרת בבוקר היא קמה ללא כאבים והצנתור נמנע. מאז היא עברה מספר אפיזודות דומות שלשמחתנו הסתיימו באופן זהה.

כמובן שאימי נמצאת במעקב קרדיולוגי מצוין ומטופלת תרופתית, אך אין ספק בתרומה של ההומאופתיה לבריאותה, בעיקר במצבים האקוטיים.

לא הייתי מעז לטפל בה או בכל אחד אחר, במצב אקוטי או כרוני, אם הייתי פועל מתוך אמונה בלבד.

עם השנים והניסיון המוצלח, אני יודע בוודאות שכאשר הומאופתיה נעשית בצורה מדויקת היא כלי טיפולי רב עוצמה המאפשר ומעודד תהליכי שינוי, שיקום וריפוי.

קיימים, כמובן, תנאים וגורמים נוספים, מלבד היכולת ההומאופתית, שיקבעו את סיכויי ההצלחה של הטיפול: מצב המטופל, מידת הנזק שנגרם, מידת שיתוף הפעולה מצד המטופל, מידת הסטרס בחיים שלו, אופן התנהלותו היומיומית מבחינת תזונה, סביבתו ועוד.

לגבי אמונתו של המטופל התשובה פשוטה גם כן וגם כאן אני אוהב לספר סיפור והפעם על ניסוי החלודות שערכתי ותוצאותיו המוצלחות.

המחקר הוכיח כי התפקודים המוטוריים והקוגנטיביים של חולדות, ששנתן הופרעה, השתפרו לאחר קבלת טיפול הומאופתי שהתאמתי להן. לא נראה שהחולדות האמינו בהומאופתיה, ובכל זאת הטיפול הצליח!

את הצלחת הטיפול ההומאופתי ניתן לראות, באופן דומה, גם בטיפול בילדים צעירים ובמיוחד בתינוקות, שהם הרי נקיים מאמונה לכאן או לכאן.

עם זאת, אין ספק שהאמונה של המטופל בטיפול, ובעיקר אמונה ביכולת המטפל לעזור לו, מסייעת ותומכת בתהליך הטיפולי. האמונה עוזרת בעיקר לצלוח מצבי משבר, אשר לעיתים מופיעים בתהליך הטיפולי.

מבחינה זו אין שוני בין תהליך של טיפול הומאופתי ובין כל תהליך רפואי אחר.

 

 

אני מזמין אותך לפנות אליי, בכל בעיה הצוות שלי ואני נשמח לעמוד לרשותך
שלום שמי קובי פריד, אני רופא והומאופת, מטפל בהומאופתיה במרפאתי מ 1997, טיפלתי וחקרתי בבית חולים תל השומר מ- 2014, ניהלתי את היחידה לרפואה משלימה בבית חולים איכילוב. השילוב של ידע רפואי וטיפול הומאופתי מוצלח באלפי מטופלות ומטופלים מגיל ינקות ועד קשישים הוביל אותי לפתח שיטת טיפול הומאופתית ייחודית המאפשרת הקלה וריפוי במגוון רחב של בעיות אקוטיות וכרוניות, גופניות ונפשיות התשוקה שלי לעזור, לרפא ולהקל על סבל ומכאוב ושיטת הטיפול הייחודית, מאפשרים לי להתאים לכל מטופל ומטופלת טיפול המחולל ריפוי אני מזמין אותך ליצור קשר ולהתייעץ.
אני מזמין אותך ליצור קשר ולהתייעץ
בכל בעיה הצוות שלי ואני נשמח לעמוד לרשותך
אולי יעניין אותך גם
עייפות אחרי הקרנות
בלוג

עייפות אחרי הקרנות: הקלת התסמינים ושיפור איכות החיים של המטופלים

עייפות אחרי הקרנות: הקלת התסמינים ושיפור איכות החיים של המטופלים ההתקדמות האחרונה בטיפולים אונקולוגיים הפחיתה משמעותית את שיעורי התמותה, לצד שיפור ביכולות ההתמודדות של המטופלים עם תופעות הלוואי, אבל חשוב להכיר בכך שטיפולים אלו גם הגבירו את החמרת תופעות הלוואי, מה שעלול להוביל לירידה ממושכת ביכולות התפקוד, וברווחת ואיכות חיי המטופלים. תופעות הלוואי השכיחות מתבטאות

קרא עוד »
טיפול הומאופתי בטחורים
בלוג

טיפול הומאופתי בטחורים: גישה טבעית אינטגרטיבית

טחורים יכולים להיות בעיה כואבת ומתמשכת, אבל ההקלה עשויה להיות זמינה יותר מכפי שרוב האנשים חושבים, גם בלי לעבור טיפולים פולשניים או לצרוך תרופות חזקות. מאמר זה מציג את הגישה האינטגרטיבית המקיפה שפותחה על ידי ד"ר קובי פריד, הומאופת מומחה ורופא מוסמך עם ניסיון של עשרים שנים בתחום. טיפול הומאופתי בטחורים מבוסס על טיפול בתסמינים

קרא עוד »
טיפול הומאופתי בבלוטת התריס
בלוג

טיפול הומאופתי בבלוטת התריס: התוצאות שאפשר להשיג מטיפולים הומאופתיים וקונבנציונליים

גישה אינטגרטיבית של טיפול הומאופתי בבלוטת התריס עם שילוב של טיפולים קונבנציונליים, כפי שפותחה על ידי ד"ר פריד, רופא הומאופת עם ניסיון של למעלה מעשרים שנים ומחקרים שפורסמו ברחבי העולם, משלבת את חוכמת ההומאופתיה עם השיטות החזקות של הרפואה הקונבנציונלית. בגישה זו, המטופלים מקבלים תוכנית טיפול מאוזנת לניהול הפרעות בבלוטת התריס, להקלת התסמינים עם טיפול

קרא עוד »
דילוג לתוכן