חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אטופיק דרמטיטיס והומאופתיה

תוכן עניינים

לרפא ולהקל על ילדים שסובלים מאטופיק דרמטיטיס, בלי סטרואידים

ההומאופתיה עוזרת לגוף להילחם באטופיק דרמטיטיס (אסתמה של העור) בכוחות עצמו ומצמצמת את הצורך בטיפול התרופתי

הטיפול ההומאופתי מסוגל לפתור את הבעיה בצורה אפקטיבית, אם בשילוב עם הטיפול התרופתי או ללא טיפול תרופתי כלל.

למי מתאים הטיפול?

 • תינוקות וילדים שסובלים מאסתמה של העור.
 • תינוקות וילדים שסובלים מפריחות מגרדות.
 • תינוקות וילדים שעורם נוטה ליובש כרוני שגורם לגרד.

״במרפאה אני מטפל בהצלחה באסתמה של העור בתינוקות, בילדים וגם במבוגרים רבים שפונים אליי. בעזרת הטיפול ההומאופתי, המטופלים חווים ירידה בהופעת הפריחה וכן ירידה בעוצמת הגירוד הטורדני. עם הזמן, תסמיני המחלה גם נעלמים לצמיתות״, ד״ר פריד.

אטופיק דרמטיטיס

אסתמה של העור היא מחלה דלקתית כרונית שמופיעה אצל 10-20% מהתינוקות ברחבי העולם. למרות שהמחלה מופיעה בעיקר בתינוקות ובילדים, ישנם גם מבוגרים שסובלים מאטופיק דרמטיטיס, ששמה בישראל אסתמה של העור. אטופיק דרמטיטיס היא תופעה עורית שמתאפיינת בפריחה אדומה ויבשה על פני אזורים שונים בגוף, שגורמת לגירוד עז. הפיזור של הפריחה משתנה בהתאם לגיל, כאשר אצל תינוקות היא תופיע בעיקר באזור הקרקפת, הפנים, הברכיים והמרפקים, ואצל ילדים מעל גיל שנתיים היא נוטה יותר להופיע בקפלים של הגוף, כמו אלה שבצוואר, במרפקים ובברכיים. אף על פי שגורמי המחלה אינם ידועים, התסמינים שלה נוטים להחמיר כשהעור יבש או כשהוא בא במגע עם חומרים מגרים כמו צמר, דשא, בדים סינטטיים, בשמים ותמרוקים שונים, אבק וכיוצא באלה. במקרים רבים, הגירוד גורם לפציעת העור עד זוב דם ולסכנת התפתחות של זיהומים בעור.

מכיוון שתסמיני המחלה הם טורדניים, ילדים שסובלים מאטופיק דרמטיטיס עלולים להפגין עצבנות יתר וחוסר שקט, ונוטים להתעורר לעיתים תכופות במהלך הלילה מהגירוד המציק.

מחקרים מצאו שמחצית מהילדים והתינוקות שסובלים מאסתמה של העור לא יסבלו ממנה כשיתבגרו, אבל למרבה הצער אלה שנמנים על המחצית השנייה יאלצו להתמודד איתה גם כשיהיו מבוגרים.

בטיפול הרפואי המקובל – מעבר להמלצה להקפיד על שימון העור כמה פעמים ביום, להלביש את הילדים בבדי כותנה שאינם צמודים לעור ולהימנע ממגע עם חומרים מגרים – הטיפול השכיח באטופיק דרמטיטיס הוא תרופות סטרואידיאליות שלא פעם משולבות עם תכשירים מקומיים שמכילים סטרואידים ואנטיביוטיקה. הסטרואידים, הן כתרופה והן כמשחה, מדכאים את התהליך הדלקתי בעור באופן זמני. עם זאת, הם אינם פותרים את הבעיה באופן קבוע ועלולים ליצור תופעות לוואי שונות.

לעומת זאת, בהומאופתיה ההתמקדות היא לא רק בסימפטומים החיצוניים של הפריחה והגרד, אלא גם בחיזוק כוחות המרפא של הגוף. מטרת העל של הטיפול ההומאופתי היא לאפשר לגוף להילחם בתופעה בכוחות עצמו ולרפא אותה. זהו טיפול טבעי באסתמה של העור – טיפול יעיל, בטוח, שאינו גורם לתופעות לוואי נוספות ומסוגל להקל על עוצמות הפריחה והגרד תוך זמן קצר וללא שימוש בסטרואידים.

התרופות ההומאופתיות נלקחות כולן בבתי מרקחת מורשים שמפוקחים על ידי משרד הבריאות.

הגישה הטיפולית

ד״ר פריד, רופא MD והומאופת מומחה שנותן טיפולים הומאופתים לילדים ולמבוגרים כאחד, מתייחס לכל אדם כאל מכלול ועל כן מתאים כל טיפול למאפיינים הרגשיים והמנטליים, כמו גם לתסמינים הפיזיים הייחודיים שמציגים כל ילדה וילד.

כל טיפול הומאופתי מלווה לכל אורכו (כל טיפול נמשך על פי רוב כמה חודשים) על ידי ד״ר פריד וצוות המרפאה, שמורכב מאנשי מקצוע מתחום ההומאופתיה. הצוות כולו מתעדכן תדיר בהתפתחויות במצב הילדים ובהתקדמות הטיפול, וזמין למענה גם מעבר לשעות העבודה המקובלות.

התהליך

 1. אבחון – ד״ר פריד מאבחן את הילדים באופן מקצועי ומקיף, ונעזר גם בידע הרחב שלו כרופא. האבחון לוקח בחשבון גם טיפולים תרופתיים שניתנו עד כה.
 2. תרופה – בהתאם לאבחון, בוחר ד״ר פריד את התרופה ההומאופתית המדויקת שתואמת את התסמינים שנצפו ומסביר בפירוט על צורת התנהלותו של הטיפול ההומאופתי.
 3. עדכון – צוות המרפאה וד״ר פריד שומרים על קשר רציף עם ההורים במשך כל חודשי הטיפול ומתעדכנים במצבם של הילדים ובתגובתם לתרופה ההומאופתית.
 4. מעקב – מדי חודש, כדי שיוכל להעריך את התגובה לתרופה ולבחון את התקדמות הטיפול, ד״ר פריד מקיים במרפאה פגישת מעקב קבועה לאורך כל תקופת הטיפול.

במשך כל תקופת הטיפול, ד״ר פריד וצוות המרפאה זמינים למענה במקרים דחופים.

טיפולים נוספים

 • שעלת ודמוי שעלת אצל ילדים
 • אמונה והומאופתיה
 • חרדת טיסה
 • לקראת השפעת

 

 

 

אני מזמין אותך לפנות אליי, בכל בעיה הצוות שלי ואני נשמח לעמוד לרשותך
שלום שמי קובי פריד, אני רופא והומאופת, מטפל בהומאופתיה במרפאתי מ 1997, טיפלתי וחקרתי בבית חולים תל השומר מ- 2014, ניהלתי את היחידה לרפואה משלימה בבית חולים איכילוב. השילוב של ידע רפואי וטיפול הומאופתי מוצלח באלפי מטופלות ומטופלים מגיל ינקות ועד קשישים הוביל אותי לפתח שיטת טיפול הומאופתית ייחודית המאפשרת הקלה וריפוי במגוון רחב של בעיות אקוטיות וכרוניות, גופניות ונפשיות התשוקה שלי לעזור, לרפא ולהקל על סבל ומכאוב ושיטת הטיפול הייחודית, מאפשרים לי להתאים לכל מטופל ומטופלת טיפול המחולל ריפוי אני מזמין אותך ליצור קשר ולהתייעץ.
אני מזמין אותך ליצור קשר ולהתייעץ
בכל בעיה הצוות שלי ואני נשמח לעמוד לרשותך
אולי יעניין אותך גם
עייפות אחרי הקרנות
בלוג

עייפות אחרי הקרנות: הקלת התסמינים ושיפור איכות החיים של המטופלים

עייפות אחרי הקרנות: הקלת התסמינים ושיפור איכות החיים של המטופלים ההתקדמות האחרונה בטיפולים אונקולוגיים הפחיתה משמעותית את שיעורי התמותה, לצד שיפור ביכולות ההתמודדות של המטופלים עם תופעות הלוואי, אבל חשוב להכיר בכך שטיפולים אלו גם הגבירו את החמרת תופעות הלוואי, מה שעלול להוביל לירידה ממושכת ביכולות התפקוד, וברווחת ואיכות חיי המטופלים. תופעות הלוואי השכיחות מתבטאות

קרא עוד »
טיפול הומאופתי בטחורים
בלוג

טיפול הומאופתי בטחורים: גישה טבעית אינטגרטיבית

טחורים יכולים להיות בעיה כואבת ומתמשכת, אבל ההקלה עשויה להיות זמינה יותר מכפי שרוב האנשים חושבים, גם בלי לעבור טיפולים פולשניים או לצרוך תרופות חזקות. מאמר זה מציג את הגישה האינטגרטיבית המקיפה שפותחה על ידי ד"ר קובי פריד, הומאופת מומחה ורופא מוסמך עם ניסיון של עשרים שנים בתחום. טיפול הומאופתי בטחורים מבוסס על טיפול בתסמינים

קרא עוד »
טיפול הומאופתי בבלוטת התריס
בלוג

טיפול הומאופתי בבלוטת התריס: התוצאות שאפשר להשיג מטיפולים הומאופתיים וקונבנציונליים

גישה אינטגרטיבית של טיפול הומאופתי בבלוטת התריס עם שילוב של טיפולים קונבנציונליים, כפי שפותחה על ידי ד"ר פריד, רופא הומאופת עם ניסיון של למעלה מעשרים שנים ומחקרים שפורסמו ברחבי העולם, משלבת את חוכמת ההומאופתיה עם השיטות החזקות של הרפואה הקונבנציונלית. בגישה זו, המטופלים מקבלים תוכנית טיפול מאוזנת לניהול הפרעות בבלוטת התריס, להקלת התסמינים עם טיפול

קרא עוד »
דילוג לתוכן