top of page
אני מזמין אותך לפנות אליי, בכל בעיה הצוות שלי ואני נשמח לעמוד לרשותך

תודה על הפניה

שאלות שכיחות

logo_edited.png
logo_edited.png

שלום שמי קובי פריד, אני רופא והומאופת, מטפל בהומאופתיה במרפאתי מ 1997, טיפלתי וחקרתי בבית חולים תל השומר מ- 2014, ניהלתי את היחידה לרפואה משלימה בבית חולים איכילוב.

השילוב של ידע רפואי וטיפול הומאופתי מוצלח באלפי מטופלות ומטופלים מגיל ינקות ועד קשישים הוביל אותי לפתח שיטת טיפול הומאופתית ייחודית המאפשרת הקלה וריפוי במגוון רחב של בעיות אקוטיות וכרוניות, גופניות ונפשיות.

 

התשוקה שלי לעזור, לרפא ולהקל על סבל

ומכאוב ושיטת הטיפול הייחודית, מאפשרים לי להתאים לכל מטופל ומטופלת טיפול המחולל ריפוי


אני מזמין אותך ליצור קשר ולהתייעץ

signture.png
img_01.png
 • האם ייתכן מצב שאדם יטופל במספר תרופות הומאופתיות
  בהחלט כן. לדוגמא – בטיפול בילד עם הפרעת קשב וריכוז תותאם לו תרופה הומאופתית אחת וכשיחלה בשפעת יתווספו רמדיז נוספות לשיעול, בחילה וחולשה. דוגמא נוספת – בטיפול במחלה כרונית תותאם רמדי אחת ומספר רמדיז נוספות במידה והאדם סובל גם מתופעות לוואי של הטיפול הקונבנציונאלי אותו הוא נוטל עבור אותה מחלה.
 • האם טיפול הומאופתי סותר טיפול שניתן לי על ידי הרופא שלי?
  חד משמעית לא. הטיפול ההומאופתי אינו סותר, מחליש או מבטל טיפול שניתן על ידי הרופא. נהפוכו. הטיפול ההומאופתי עובד ברבדים שונים מהטיפול הקונבנציונאלי ומטרתו לחזק את האדם ולהפחית את התלות בכדורים.
 • האם יש לתרופות הומאופתיות תופעות לוואי?
  לתרופות הומאופתיות לא צפויות להיות תופעות לוואי. במידה והמטופל מרגיש משהו חריג אני מנחה אותו להפסיק את הטיפול ומזמין אותו לפגישה נוספת בהקדם האפשרי.
 • איפה רוכשים את הרמדי? האם בבית מרקחת כמו תרופה?
  תרופה הומאופתית מיוצרת בבתי מרקחת מיוחדים. ישנם מספר בתי מרקחת עמם אני עובד ברחבי הארץ ובעולם. המרשם נשלח לבית המרקחת עם סיום המפגש עם המטופל והוא יכול לרכוש אותו באופן מידי.
 • האם כל הומאופת חייב להיות רופא?
  התשובה היא לא. מרבית ההומאופתים בארץ אינם רופאים אלא עברו הליך הכשרה של מספר שנים בתחום. ד"ר פריד הינו רופא.
 • מה עלות הרמדי ההומאופתית?
  עלות הרמדי היא בסביבות 40-50 שקלים ליחידה והיא בדרך כלל מספיקה לחודש עד חודשיים, בהתאם למינון.
 • אופן הכנת הרמדי
  את ההכנה ההומאופתית יבצע רק אדם מוסמך בבית מרקחת המותאם לכך. הכנת הרמדי מתחיל בכתישה של החומר המבוקש. לאחר מכן נבחר גרגיר אחד של חומר ונכניס למבחנה. את החומר מהולים במים ומנערים. את התמיסה שהתקבלה מוהלים בשנית ומנערים. ממשיכים כך פעמים נוספות בהתאם לעוצמת החומר שאנו מבקשים להשיג.
 • תרופה מהטבע
  "התרופה" ההומאופתית נקראת רמדי או ברבים רמדיז. הרמדי ההומאופתית היא חומר טבעי אשר בתהליך ההכנה ההומאופתי הועבר ודולל בתוך מים. החומר שהתקבל הוא הרמדי ההומאופתית. חומר המקור של הרמדי יכול להגיע מצמחים, מינרלים, מתכות וחומרים אחרים. הרמדי מסייעת בחיזוק מערכת החיסון של המטופל כך שגופו יוכל לבצע את תהליך הריפוי בעצמו. הרמדי מותאמת לכל אדם, באופן אישי, לאחר תהליך האבחון ההומאופתי שהוא עובר בתחילת הטיפול.
 • איך תרופות הומאופתיות משפיעות עלינו?
  כל עצם הקיים בעולמנו הינו בעל תדר אנרגטי. פיזיקאים רבים ברחבי העולם עובדים ימים ולילות להבין את אופי התדרים הללו אך אי אפשר להתעלם מהידיעה כי הם קיימים. בתהליך הכנת רמדי הומאופתית אנו מחקים את תדר אנרגטי מסוים של תופעת לוואי בכך שאנו יוצרים חומר הדומה בתדר שלו לתדר של אותה התופעה. תרופות הומאופתיות ניתן ליטול בדרכים שונות – דרך הפה, בהרחה או מריחת התכשיר על העור. הרמדי מחזקת את המערכת החיסונית על ידי כך שהיא משווה איתה צורה ו"מלמדת" אותה כיצד להתמודד עם תופעת הלוואי ו/או המחלה. כך, הגוף שלנו יכול להתמודד בעצמו עם המחלה ולהתגבר עליה, גם בעתיד, בכוחות עצמו, בצורה טובה יותר. השימוש ברמדי גורמת לגוף להפריש הורמונים וחומרים המסייעים להחלמתו, כמו למשל: יצירת נוגדנים, אשר נלחמים בחיידקים ווירוסים, אנזימים שמעודדים צמיחת והתחדשות תאים, סילוק רעלים מהגוף, שחרור אנדורפינים, נוגדי דיכאון ועוד. מלבד היעילות של התרופה ההומאופתית היא בטוחה לשימוש ואינה יוצרת תופעות לוואי, בניגוד לתרופות כימיות אשר מלוות, לעיתים קרובות, בתופעות לוואי רבות. חשוב! אין להשתמש ברמדי ללא ייעוץ עם הומאופת מומחה.
 • ממה מורכבת תרופה הומאופתית?
  כפי שניתן להבין, תרופה הומאופתית אינה מכילה חומרים כימיים. גם ברמדי המבוסס על זהב, לדוגמא, אין אף חלקיק של גרגיר הזהב המקורי, שכן הוא אינו מסיס במים. גם כאשר משתמשים בחומרים מסיסים, כמות הדילולים הרבה, הופכת את ריכוז המולקולות של החומר המקורי לאפסי.
 • מה עלות הרמדי ההומאופתית?
  עלות הרמדי היא בסביבות 40-50 שקלים ליחידה והיא בדרך כלל מספיקה לחודש עד חודשיים, בהתאם למינון.

קשב וריכוז

לראשונה שמענו על הומיאופתיה מחברה. היינו הורים צעירים ובננו הבכור ע. עמד לסיים את כיתה ה': ילד מקסים וקטנטן שאובחן כבר בכיתה ג' כבעל לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז. בבית הספר התקשה להיות מרוכז בשיעור, הפריע לעצמו ולחבריו והדרך ה"מקובלת" הייתה לאפשר לו לבלות מחוץ לכיתה. בתחילת כיתה ד', החלטנו לנסות טיפול ברטאלין

bottom of page