אני מזמין אותך לפנות אליי, בכל בעיה הצוות שלי ואני נשמח לעמוד לרשותך

תודה על הפניה

logo_edited.png

שלום שמי קובי פריד, אני רופא והומאופת, מטפל בהומאופתיה במרפאתי מ 1997, טיפלתי וחקרתי בבית חולים תל השומר מ- 2014, ומנהל היחידה לרפואה משלימה בבית חולים איכילוב.

השילוב של ידע רפואי וטיפול הומאופתי מוצלח באלפי מטופלות ומטופלים מגיל ינקות ועד קשישים הוביל אותי לפתח שיטת טיפול הומאופתית ייחודית המאפשרת הקלה וריפוי במגוון רחב של בעיות אקוטיות וכרוניות, גופניות ונפשיות.

 

התשוקה שלי לעזור, לרפא ולהקל על סבל

ומכאוב ושיטת הטיפול הייחודית, מאפשרים לי להתאים לכל מטופל ומטופלת טיפול המחולל ריפוי


אני מזמין אותך ליצור קשר ולהתייעץ

signture.png
img_01.png

שאלות שכיחות

logo_edited.png

כיצד נקבעת מידת המינון של כל תרופה הומאופתית?


מינון התרופה ההומאופתית נקבע על יד ד"ר פריד. בהתאמת המינון, ד"ר פריד לוקח בחשבון את גיל המטופל, חומרת החולי, האינטנסיביות של המחלה ומשך הזמן שהמטופל סובל ממנה. המינון נע בין נטילת תרופה כל שעה או 4 שעות ועד לאפשרות בה המטופל ייטול תרופה, אחת לשבוע בלבד.
האם ייתכן מצב שאדם יטופל במספר רמדיז?בהחלט כן. לדוגמא – בטיפול בילד עם הפרעת קשב וריכוז תותאם לו רמדי הומאופתית אחת וכשיחלה בשפעת יתווספו רמדיז נוספות לשיעול, בחילה וחולשה. דוגמא נוספת – בטיפול במחלה כרונית תותאם רמדי אחת ומספר רמדיז נוספות במידה והאדם סובל גם מתופעות לוואי של הטיפול הקונבנציונאלי אותו הוא נוטל עבור אותה מחלה.
האם הומאופתיה יכולה לטפל בכל תופעה או מחלה?הומאופתיה מטפלת במספר רב של מחלות אקוטיות וכרוניות בתנאי שנבחרה הרמדי הנכונה. המחלות או התופעות הנפוצות ביותר מפורטות כאן באתר. במחלות בהן עדיין לא הוכחה יעילות עדיין ניתן להקל בתסמינים שלה או בתופעות הלוואי של הטיפול הרפואי הקונבנציונאלי הכרוך בה.
כיצד ד"ר פריד קובע איזה רמדי להתאים לכל מטופל?


מאז גילוין, לפני מאות שנים, ניתנו הרמדיז ההומאופתיות לנסיינים בריאים אשר פיתחו בעקבות לקיחת הרמדיז סימפטומים שונים ברבדים הרגשיים והפיזיים. הנסיינים פיתחו בעקבות לקיחת רמדיז שונות תופעות כמו חרדות ומחשבות פסימיות, תשוקות שונות לאוכל, תחושות קור וחום, פריחות בעור, כאבים שונים ועוד. המידע הזה עובד וקודד וכך נוצרה ספרות הומאופתית ענפה אשר מסווגת את הרמדיז לפי הסימפטומים שהן חוללו בנסיינים בריאים. הספרות נוצרה גם בזכות ניסיון קליני שנרכש לאורך השנים על ידי ההומאופתים שטיפלו במצבי חולי שונים ותיעדו את אופן השפעת רמדיז הומאופתיות במצבים מסוימים וכיצד סייעו להחלמה. כאשר אני מוצא רמדי שמופיעה בכל קבוצות הסימפטומים, שהחלטתי עליהם כמאפיינים וכמייחדים את המקרה שלפני, אני מברר נוכחות של סימפטומים ספציפיים אחרים אשר לא דווחו במפגש וכן מופיעים בספרות המקצועית. אישור סימפטומים אלו מאשר את התאמת הרמדי לאותו אדם. כך, לדוגמא, אני יכול לשאול את המטופל האם הוא אוהב לאכול נקניק, אני יכול לברר אם הוא חולם על אנשים שמתו או האם הוא מפחד מברקים ומרעמים. תשובה חיובית במקרה הזה עוזרת לי להחליט בצורה ודאית על הרמדי המסוימת הזו.
האם טיפול הומאופתי סותר טיפול שניתן לי על ידי הרופא שלי?


חד משמעית לא. הטיפול ההומאופתי אינו סותר, מחליש או מבטל טיפול שניתן על ידי הרופא. נהפוכו. הטיפול ההומאופתי עובד ברבדים שונים מהטיפול הקונבנציונאלי ומטרתו לחזק את האדם ולהפחית את התלות בכדורים.
האם יש לרמדיז תופעות לוואי?


לתרופות הומאופתיות לא צפויות להיות תופעות לוואי. במידה והמטופל מרגיש משהו חריג אני מנחה אותו להפסיק את הטיפול ומזמין אותו לפגישה נוספת בהקדם האפשרי.
איפה רוכשים את הרמדי? האם בבית מרקחת כמו תרופה?


תרופה הומאופתית מיוצרת בבתי מרקחת מיוחדים. ישנם מספר בתי מרקחת עמם אני עובד ברחבי הארץ ובעולם. המרשם נשלח לבית המרקחת עם סיום המפגש עם המטופל והוא יכול לרכוש אותו באופן מידי.
האם כל הומאופת חייב להיות רופא?


התשובה היא לא. מרבית ההומאופתים בארץ אינם רופאים אלא עברו הליך הכשרה של מספר שנים בתחום. ד"ר פריד הינו רופא.
מה עלות הרמדי ההומאופתית?


עלות הרמדי היא בסביבות 40-50 שקלים ליחידה והיא בדרך כלל מספיקה לחודש עד חודשיים, בהתאם למינון.

קשב וריכוז

לראשונה שמענו על הומיאופתיה מחברה. היינו הורים צעירים ובננו הבכור ע. עמד לסיים את כיתה ה': ילד מקסים וקטנטן שאובחן כבר בכיתה ג' כבעל לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז. בבית הספר התקשה להיות מרוכז בשיעור, הפריע לעצמו ולחבריו והדרך ה"מקובלת" הייתה לאפשר לו לבלות מחוץ לכיתה. בתחילת כיתה ד', החלטנו לנסות טיפול ברטאלין