כל הטיפולים

קשב וריכוז במבוגרים


טיפולים הומאופתים כפתרון לבעיות קשב וריכוז במבוגרים

ההומאופתיה מסוגלת לאזן את הסובלים מקשיי קשב וריכוז ולאפשר להם לחיות חיים רגועים, ממוקדים ומאורגנים יותר. הטיפול ההומאופתי מסוגל לשפר את השגרה היומיומית וההתנהגותית של אנשים שסובלים מהפרעת קשב וריכוז, ולייתר את הצורך בטיפול תרופתי.


למי מתאים הטיפול

 • מבוגרים שעברו אבחון של הפרעת קשב וריכוז.
 • אנשים שמתקשים להתרכז במשימות שונות באופן קבוע, בלימודים, בעבודה ובכל תחום חיים אחר.
 • מבוגרים שלעיתים קרובות מציגים התנהגות תזזיתית, חוסר שקט והיפראקטיביות.
 • אנשים שאין להם יכולת איפוק ומגיבים באימפולסיביות.
 • אנשים שחווים שינויי התנהגות קיצוניים.
 • מבוגרים שנוטים לתסכול, רוגז וחוסר סבלנות.
 • מבוגרים שמתקשים להתמודד עם משימות, סובלים מדחיינות כרונית ומתקשים לסיים משימות שכבר התחילו בביצוען.
 • אנשים שמתקשים לנהל את עצמם, לעמוד בלוחות זמנים ולהתארגן.
 • אנשים שדעתם מוסחת בקלות לעיתים קרובות.

_________________

״לאחר אינספור טיפולים מוצלחים באנשים שסובלים מקשיי קשב וריכוז, הניסיון שלי הוכיח שקיים פתרון הומאופתי אפקטיבי להפרעה הזאת, אם בשילוב עם הטיפול התרופתי או ללא תרופות כלל״, ד״ר פריד

 

הפרעת קשב וריכוז במבוגרים

הרבה אנשים מאמינים שקשיי קשב וריכוז הם תופעה שמוגבלת אך ורק לילדים ולמתבגרים. למען האמת, תפישה זו איננה מוטעית לחלוטין כי ישנם ילדים שאכן משאירים מאחור את התופעה כשהם הופכים מילדים למבוגרים. למרות זאת, ההערכות גורסות שכ-70% מהילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז בילדותם, סובלים מהן גם בתקופות מאוחרות יותר בחייהם.

בגלל שבעבר היה נהוג לחשוב שזוהי תופעה שמוגבלת לתקופת הילדות בלבד, מבוגרים רבים שמציגים תופעות של קשב וריכוז כלל אינם מודעים לכך שהם לוקים בתופעה שניתנת לריפוי. פעמים רבות, אנשים אלה פשוט מאמינים שזהו אופיים – הם שכחנים, תזזיתיים, מהירים להגיב ולכעוס, נוטים להתפזר בזמן שהם אמורים לבצע משימה כלשהי, מתקשים לשבת בשקט לאורך זמן ועוד תופעות שהן למעשה תוצר ישיר של קשיי הקשב והריכוז שלהם.

כמו אצל ילדים, כך גם אצל המבוגרים הפרעת הקשב והריכוז מחוללת לא מעט בעיות בתחומים רבים בחייהם – בקשר הזוגי, בעבודה ובחברה. אבל חוסר המודעות למקור הבעיות בדרך כלל מונע מאותם מבוגרים לקבל אבחון ראוי ולטפל בקשיים שלהם בצורה אפקטיבית. במקרים רבים, האבחון מגיע במקרה, לעיתים לאחר שאותם מבוגרים לוקחים את ילדיהם לאבחון וכשהם מאזינים לרשימת התסמינים, לפתע הם מזהים אותם גם בתוכם. ישנם גם מקרים שבהם אנשים מגיעים לרופאים בעקבות בעיה פיזית או מנטלית כלשהי ולאחר בדיקה מתברר להם שהם סובלים מהפרעת קשב וריכוז.

כך או כך, מרגע שאובחנו המבוגרים, עומדות בפניהם אפשרויות טיפול שונות. רבים פונים לטיפול באמצעות תרופות לקשב וריכוז, תרופות שמלוות בתופעות לוואי בלתי רצויות, אחרים מנסים טיפול התנהגותי שעוזר למתן את ביטוייה של התופעה, יש כאלה שפונים לטיפול רגשי, שבעיקר נועד לעזור להם להתמודד עם ההשלכות של התופעה, ויש אנשים שפונים לעזרתם של הטיפולים הטבעיים למיניהם.

מאחר שההומאופתיה מאפשרת ריפוי של מגוון רחב של תופעות – גופניות ונפשיות, אקוטיות וכרוניות – היא אחת השיטות האפקטיביות ביותר לטיפול בבעיית קשב וריכוז. במהותו, הטיפול ההומאופתי מתייחס לכלל התסמינים שמציגים המטופלים – המנטליים, הרגשיים, ההתנהגותיים והפיזיים – ופועל בכל הרבדים. כך, הטיפול ההומאופתי מחזק את כוחות המרפא של הגוף והנפש, ומסוגל ליצור איזון היכן שזה נדרש.

כל טיפול הומאופתי עושה שימוש בתרופות הומאופתיות, שנקרחות בישראל בבתי מרקחת מורשים ומפוקחים על ידי משרד הבריאות. התרופות ההומאופתיות הן טבעיות ואינן גורמות לתופעות לוואי. לכן, זהו טיפול בטוח מאוד.

הגישה הטיפולית

מאחר שד״ר פריד הוכשר קודם כל כרופא ולאחר מכן כהומאופת, תפישת העולם הטיפולית שלו מבוססת על שילוב של רפואה קונבנציונלית והומאופתיה. את הטיפול עצמו מתאים ד״ר פריד באופן אישי – למטופלים עצמם אבל בעיקר לתופעות הספציפיות שמהן הם סובלים, וכן לטיפולים התרופתיים שהם מקבלים, במקרים הרלוונטיים.

מתוך הבנה שהטיפול לא מתקיים אך ורק בין כותלי הקליניקה, ד״ר פריד והצוות המקצועי – שמורכב כולו מבוגרי לימודי הומאופתיה ומהומאופתים פעילים – זמין למענה גם מעבר לשעות העבודה המקובלות ויוצר קשר עם המטופלים כדי להתעדכן במצבם ובהשפעתו של הטיפול. במידת הצורך, תיתכן התאמה של התרופה ההומאופתית לשינויים שחלו בעקבות הטיפול.

התהליך

 1. אבחון – כשהוא חובש הן את כובע הרופא והן את כובע ההומאופת, ד״ר פריד מבצע אבחון מקצועי ומקיף של הקשיים והתופעות שנובעים מבעיות הקשב והריכוז, ומהטיפול התרופתי בהן.
 2. תרופה – התאמת התרופה ההומאופתית לתופעות שנצפו במהלך האבחון. בשלב זה גם יינתן הסבר מפורט על האופן שבו יתנהל הטיפול.
 3. עדכון – לאורך תקופת הטיפול שומרים צוות המרפאה וד"ר פריד על קשר טלפוני עם המטופלים ומתעדכנים בהתפתחויות שונות במצבם.
 4. מעקב – מדי חודש מתקיימת פגישת מעקב בקליניקה להערכת התגובה לתרופה והתקדמות הטיפול.

לכל אורך הטיפול, ד״ר פריד וצוות המרפאה זמינים למענה במקרים דחופים.

 

מאמרים נוספים - קשב וריכוז במבוגרים