ד”ר פריד
החזרים מרוב חברות הביטוח
הגעה עם waze

כל הטיפולים

קשב וריכוז במבוגרים


נפטרים מתופעות הלוואי – טיפול טבעי בבעיות קשב וריכוז

התמודדות עם קשיים בקשב ובריכוז יכולות להפריע בביצוע משימות בעבודה, בבית ועם המשפחה. היא יכולה לערער את הביטחון ולעיתים דורשת מאמץ וזמן שאין ברשותנו. המחשבה שמעסיקה אותנו היא האם לגשת לטיפול תרופתי, האם לפתור מידית את הבעיה באמצעות ריטאלין, קונצרטה ודומיהן או אולי לנסות את ההמלצות שהחברים מציעים: שמן דגים, אומגה 3, שינוי תזונתי, פסיכולוג ואולי הוא רק צריך להוציא אנרגיה באימוני כושר?

מתוך ניסיון רב שנים, כרופא וכהומאופת ובעקבות טיפולים מוצלחים במטופלים הסובלים מבעיית קשב וריכוז, אני יודע שניתן לעזור בדרך נוספת.

לתרופות הניתנות כיום לבעיית קשב וריכוז עשויות להיות תופעות לוואי לא נעימות כמו כאבי ראש, ירידה במצב הרוח ותיאבון ירוד.

אז רגע לפני שמחליטים על טיפול תרופתי אני מזמין אותך להיעזר בי ובניסיוני הרב ולתת לעצמך טיפול בטוח, טבעי ואמין שרבים נהנו ממנו עד כה ומצליחים לקיים שגרה תעסוקתית, חברתית והתנהגותית תקינה.

לפני שאסביר על הטיפול ההומאופתי בבעיות קשב וריכוז חשוב לי לומר שאם אין ברירה יש להיעזר בטיפול תרופתי, אבל אם אפשר להימנע ממנו אז כדאי ומומלץ להתנסות בטיפול שאני מציע כאן.

תהליך הטיפול ההומאופתי

הומאופתיה היא שיטת טיפול טבעית יעילה ובטוחה הקיימת מאות שנים ומאפשרת ריפוי של תופעות גופניות ונפשיות, אקוטיות וכרוניות. הטיפול ההומאופתי מתייחס לתסמינים הפיזיים כמו גם המנטליים והרגשיים ופועל בכל הרבדים.

ב 15 השנים האחרונות טיפלתי בילדים ומבוגרים רבים שסובלים מבעיית קשב וריכוז, חלקם מקבלים טיפול הומאופתי בלבד וחווים שיפור ניכר במצבם ובהישגיהם הלימודיים. אחרים מקבלים טיפול תרופתי (ברטאלין או בקונצרטה) ביחד עם הטיפול ההומאופתי ולטיפול המשולב יש ערך רב אשר מקטין את תופעות הלוואי התרופתיות, מקצר את משך זמן הטיפול התרופתי ומיטיב עם סימפטומים אחרים שהטיפול התרופתי גורם להם.

 

ש. מספרת על הטיפול בבנה: 

לראשונה שמענו על הומיאופתיה מחברה. היינו הורים צעירים ובננו הבכור ע. עמד לסיים את כיתה ה': ילד מקסים וקטנטן שאובחן כבר בכיתה ג' כבעל לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז.

בבית הספר התקשה להיות מרוכז בשיעור, הפריע לעצמו ולחבריו והדרך ה"מקובלת" הייתה לאפשר לו לבלות  מחוץ לכיתה. בתחילת כיתה ד', החלטנו לנסות טיפול ברטאלין. הרטאלין הפך אותו מילד שמח וחייכן למכונס בעצמו, חסר עניין חברתי ובעיקר עצוב. בהמשך, חווה ע' אירוע מפחיד של הזיות שלאחריו החלטנו שעלינו לחפש פתרונות אחרים שאינם כוללים רטאלין.

ע' טופל באומנויות, התאמן בקרטה, ביקר אצל פסיכולוג, קיבל שיעורי "הוראה מתקנת", רכב על סוסים, ניגן על גיטרה וחליל ועוד. כל אלו לא הצליחו להשקיט את נפשו הסוערת. 

בכיתה ו' הגענו לד"ר פריד חרדים לבננו, חלוקים בדעותינו לגבי הטיפול, וחסרי כל ידע והבנה בתחום ההומאופתי.

שלושה שבועות לאחר תחילת הטיפול התקשרה המחנכת לספר בהתרגשות על השינוי הטוב שחל בהתנהגות של ע. בכיתה. במקביל ל"רגיעה" שחשנו בה גם בבית, התחיל ע. לגלות עניין רב במוסיקה, בנגינה בפסנתר ובהלחנה ואנחנו הרגשנו שמשהו עמוק בתוכו ניפתח.

השנים עברו וע' שהגיע לתיכון צעד לקראת בחינות הבגרות. המורים שלו ניסו לשכנע אותו ואותנו שייקח טיפול תרופתי לטובת ציוני הבגרות, ואנחנו ששוב היינו חלוקים בדעותינו בנושא, זוכרים היטב את העמדה הנחרצת שלך שהביעה התנגדות. בסופו של דבר, הכריע ע' שסרב לקחת כל טיפול תרופתי שעושה לו "לא טוב" וסיים את כל בחינות הבגרות "בהצלחה", גם אם לא "בהצטיינות".

עברנו שנים ארוכות ומורכבות ביחד, ובכל השנים הללו ליווית את ע. ואותנו כהומאופת וכרופא.אנחנו מאמינים שהטיפול שינה את מסלול חייו: עזר לו ל"קלף" מעליו קליפות שהיו מיותרות ולפגוש את עצמו. הטיפול סייע לו להתמודד עם הלקויות שלו  ועזר לו להתפתח כאדם בוגר.

היום, שמונה שנים אחרי פגישתנו הראשונה, ע. שלנו בן 18, חניך בקורס טיס לאחר שעבר בהצלחה את כל המבדקים לקורס.

ואנחנו מודים לך על הכל: על דרכך המיוחדת, מסירותך ובעיקר על האמונה בע'.

ע' הוא לא מקרה נדיר. רבים מתגברים על ההפרעה באמצעות הומאופתיה בלבד וללא טיפול תרופתי נוסף במקביל.

 

אם אתם כבר נוטלים תרופה, חשוב שתדעו עד כמה ההומאופתיה יכולה לעזור לכם. עד היום הגישה הרווחת הייתה לבחור כיוון, רפואי או אלטרנטיבי. המציאות היום היא אחרת, הרבה יותר שכיח למצוא פתרון הוליסטי על מנת לתקוף ולרפא את הבעיה מכל הכיוונים. שילוב בין תרופות והומאופתיה מקטין את תופעות הלוואי הכימיות, מקצר את משך זמן הטיפול התרופתי ומשפר סימפטומים נוספים כגון טיקים, דחיה מירקות ופירות, התעסקות אובססיבית בשיער, כסיסת ציפורניים ועוד.

מאמרים נוספים - קשב וריכוז במבוגרים