ד”ר פריד
החזרים מרוב חברות הביטוח
הגעה עם waze

כל הטיפולים

פחד וחרדה


לוקחים שליטה – מתגברים על הפחד

 

נ.ט. מספרת על הטיפול בחרדה

"הגעתי לד"ר פריד בעקבות המלצה של חברה, כדי לטפל בחרדות מהן סבלתי. עברתי ילדות קשה - חוויתי נטישה ואלימות פיזית ומילולית, אשר הטביעו בי חוסר אמון בעולם. כאשר הפכתי לאמא התחילו החרדות - חרדות לבריאות הילדים, כל הזמן בדקתי שהם נושמים. היו בי חרדה ופחד לא להיות בשליטה. חרדות אשר מנעו ממני ללכת לבדיקות רפואיות, מהפחד של מה שיתגלה בבדיקות. סבלתי מחרדות איומות אשר מנעו ממני לישון.

התחלתי בטיפול אצל ד"ר פריד שהיה מאוד אדיב, קשוב, לא שיפוטי, הכיל את כל הדברים שאמרתי לו, הבין והתעניין. קיבלתי ממנו הסבר על הומאופתיה ועל הרמדי, וגם עצות טובות לחיים. היה חשוב לו לגלות את כח הרצון שבי.
התחלתי בטיפול לפי ההנחיות ולאט לאט החרדות התחילו להתמרכז. הרגשתי שיש לי כתף, יש לי עזרה. ככל שנמשך הטיפול החרדות והמחשבות הרעות הלכו ופחתו. הפסקתי להתכווץ ולהזיע במצבים שגרמו לי בעבר לתחושת פחד.

כיום חל שיפור ניכר, קל לי יותר ואני יודעת וצמליחה להתמודד."

 

כל אדם חווה פחד או חרדה בחייו, בין אם כילד או כאדם בוגר. הלב דופק לפני מצגת גדולה או מבחן קשה, יש לנו פרפרים בבטן באמצע פגישה עיוורת. אנחנו מודאגים מבעיות משפחתיות או מרגישים רעד לפני משוב של הבוס.

כאשר דאגה, פחדים או חרדה מונעים מכם לחיות את חייכם באופן שבו הייתם רוצים לחיות, אתם סובלים ככל הנראה מהפרעת חרדה.

טבעי שנדאג, נפחד או נרגיש מתח במצב מבהיל או מלחיץ. למעשה, חרדה היא תגובה הישרדותית נורמלית של הגוף לסכנה, או אזעקה אוטומטית שמגיעה כשאנו מרגישים מאוימים. הדבר דורש טיפול כאשר הוא הופך כרוני ומשפיע על מהלך חיים תקין. 

מאפיינים ותסמינים של הפרעת חרדה
הפרעות חרדה מתבטאות באופנים שונים אצל אנשים שונים. אחד יחווה התקפי חרדה פתאומיים שמגיעים ללא התראה, אחר ייאבק עם פחד משתק ורגעי, שלישי ייכנס לפאניקה מהמחשבה לדבר בפני קבוצת אנשים והאחרון פשוט יחיה במצב של דאגה קבועה וייבהל מכלום ומהכל.  

הפרשנות האישית של אדם, בין אם הפרשנות מודעת או לא, היא שקובעת האם החוויה תהיה חרדה משתקת או חוויה מלהיבה וממריצה לפעולה. כלומר, חרדה יכולה להיות נקודת שבירה לאדם אחד ונקודת פתיחה לאדם אחר.

התסמינים הפיזיים של החרדה יכולים להיות: דפיקות לב מואצות, עור חיוור, זיעה, מתח בשרירים, כאבי ראש, אינסומניה ועוד. תסמינים רגשיים של חרדה יכולים להיות: ציפייה לגרוע מכל, חוסר מנוחה, תחושת איום, המתנה לסימנים של סכנה ועוד.

החדשות הטובות הן שהסיכוי להחלים מהפרעות חרדה בעזרת טיפול הומאופתי הוא גבוה מאוד, ללא צורך בטיפול פסיכולוגי, בתרופות פסיכיאטריות וללא סבל של תופעות הלוואי שיוצרת התרופה. אחוז ההצלחה בקרב מטופלי המרפאה שלי גבוה מ- 85%.

יתר על כן, ככל שמצב החרדה אקוטי יותר, הסיכוי לחוות הקלה בפרק זמן קצר הוא גבוה יותר - אפילו תוך מספר ימים!

טיפול תרופתי לחרדה
אנשים הסובלים מפחד וחרדה לרוב יבחרו לבקר אצל פסיכיאטר. הטיפול התרופתי הפסיכיאטרי גורר תופעות לוואי רבות ולעיתים תלות של המטופל בתרופה כך שהגוף מפתח אליה חסינות. תרופה אחת מחליפה אחרת ולמרות שהתסמין נעלם לתקופה הבעיה נשארת לא פתורה. תופעות הלוואי של התרופות מטופלות על ידי תרופות נוספות והגוף סופג חומרים כימיים רבים. יש מי שהתרופות עוזרות לו ולכן מסכים לסבול את תופעות הלוואי שהן משניות בעיניו.

טיפול הומאופתי בחרדה

טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי אינו מתאים לכל אדם. לעיתים מגלים זאת רק לאחר תחילת הטיפול. האמת היא שיש רבדים שהטיפול הפסיכולוגי לא מגיע אליהם והטיפול ההומאופתי כן. הטיפול ההומאופתי מחלחל לרבדים נוספים, פיזיים, אשר מחזקים את יכולתכם להתמודד עם החרדה ו/או הפחד.

כרופא הומאופת אני רואה את האדם כמכלול. מטופל שמגיע אליי עם הפרעת חרדה אני לומד דרך שיחה איתו ודרך התבוננות מקצועית בו, על אופיו, התנהגותו, עולם הפחדים והחלומות שלו, על בעיות נוספות שהיו ואולי עדיין קיימות. אני מברר אפיונים נוספים כגון הרגלי שינה או העדפות טעמים (מלוח/ מתוק) ובוחר לו את הרמדי ההומאופתית המתאימה לו ביותר.

 

 

 

 

מאמרים נוספים - פחד וחרדה