כל הטיפולים

מולסקום


זה מאוד מדבק, לא נעים ומשגע את ההורים! היבלת הוויראלית מולסקום – כיצד זה קורה, איך מזהים ומה עושים?

זה מתחיל כנגע עורי שמייצר גבשושיות על השכבות העליונות של העור התפשטות מכף רגל ועד ראש. הווירוס אינו מסוכן אבל גם לא נעים, ואם אפשר לעצור את זה – למה לא.

במידה וילדכם נדבק חשוב מאוד שתדעו לזהות את היבלת הוויראלית – המולסקום.

 

"מ'  החמודה הגיעה לטיפולי בגיל שנתיים בעקבות התפשטות של נגעי מולוסקום בפנים ובכתפיים. לא היו כאבים או חוסר נעימות ויחד עם זאת, ההורים היו מודאגים שהנגעים ימשיכו להתפשט באזור הפנים ואף יגיעו לאזורים נוספים בגוף..."

 

מולסקום – נעים להכיר

מדובר בזיהום עור ויראלי וכרוני הנגרם על ידי וירוס בשם מולוסקום, השייך למשפחת וירוס האבעבועות ונפוץ בקרב ילדים בגילאי 1-11 שנים.

הנגעים נעלמים מעצמם בתוך חצי שנה עד ארבע שנים, ורק לעתים נדירות משאירים צלקות כאשר הם אינם מטופלים.

תקופת הדגירה הממוצעת היא בין שבועיים לשבעה שבועות ולכן, הסימפטומים יופיעו עד שישה חודשים מרגע ההדבקה. בפועל תראו נגע אחד בודד או קבוצה של כמה יבלות יחד.

 

הסימפטומים – כיצד נדע שזה זה?!

צורתה של היבלת עגולה והיא קטנה, מבריקה וחלקה עם שקע או גומה בצבע לבן במרכזה.

הנגעים עלולים להופיע בכל מקום על עור הגוף מלבד על כפות הידיים או על כפות הרגליים. איפה כן?  על עור הפנים, הבטן, הגוף, הזרועות והרגליים, הירך הפנימית או על איברי המין.

במקרים של מערכת החיסון חלשה, ייתכן ותסמינים יהיו משמעותיים יותר: מבחינת גודל הנגע, הקרבה לפנים ועמידותם בפני הטיפול.

זה לא כואב אבל מאוד לא נעים ויכול גם לגרד, במיוחד אם היבלות מתפשטות על אזור הפנים או על אברי המין.

ישנם מקרים בהם עלול להתפתח זיהום משני ואף הצטלקות ודימום. ב -10% מהמקרים, מתפתחת אקזמה סביב נגעים.

זהירות מדבק!

הנגיף מופץ על ידי מגע ישיר עם אדם נוגע או חפץ מזוהם כגון: מגבת, בגד או באמצעות הדבקה עצמית לאזורים נוספים בגוף. המגע הישיר נפוץ יותר אצל ילדים במיוחד בתקופת הקיץ – בה הם מבלים יחד בבריכה ובים.

גם מגע מיני, מערכת חיסון חלשה או גרד ושפשוף של המקום עצמו, עלולים לעודד את התפשטות הנגיף.

 

איך מטפלים?

היבלות הוויראליות מולסקום בדרך כלל נעלמות באופן ספונטני. במקרים של מערכת חיסונית חלשה – הן עלולות להפוך לכרוניות.

קיימים טיפולים כירורגיים שאמורים להילחם בנגיף ולהעלימו: צריבה, חנקן נוזלי ותרופות כימיות שפועלות על כל נגע בנפרד – שעלולים להותיר צלקות ולא תמיד יעילים.

ניסיוני הקליני והמקצועי, הכולל טיפול במאות ילדים ותינוקות, מוכיח כי השילוב בין הרפואה הקונבנציונאלית לטיפול ההומאופתי יכולים לתת מענה טוב ויחסית מהיר למחלה. בשלב הראשון ניתן לעצור את ההתפשטות ואחרי כן, למגר את הנגעים בזה אחר זה.

האבחון מתבצע באמצעות בדיקה גופנית, על פי צורת הנגעים ומיקומם.

הטיפול ההומיאופתי יעיל עבור מגוון רחב של זיהומים ויראליים , כולל המולסקום, על ידי עידוד כוח כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף - להילחם בצורה יעילה בווירוס.

אין תרופת קסם ועדיין... עם ניסיון של 21 שנים כרופא וכהומאופת נוכחתי לדעת שברוב המקרים ותוך כמה חודשים בלבד,  ניתן לראות את תהליכי ההחלמה של העור, האטת תהליך ההתפשטות עד למצב של ריפוי מלא של היבלות והיעלמותן ללא צלקות.

נכון זה מבהיל, לעיתים נראה כי ההתפשטות לא תיעצר עולם ובמידה ומדובר באזור הפנים או באברים האינטימיים  - המחלה עלולה לגרום לאי נוחות שלכם ושל הילד.

 

אני מציע בדיקה ואבחון כרופא (MD), כולל התייחסות לזיהומי משנה. בשלב הבא אבנה תכנית טיפולים ומעקבים, אתאים לילד את התרופה ההומאופתית ואנחה אתכם להמשך טיפול בבית.

במסגרת הטיפול תזכו ליחס אישי ולליווי צמוד תוך מתן הסברים על התופעה ועל כל שלב בדרך לריפוי – תוך שימוש ברפואה ובהומאופתיה.

 

נחזור למ': " אחרי שערכנו אבחון רפואי ותשאול הומאופתי התאמתי את התרופה והתחלנו בטיפול הומאופתי אינטנסיבי. אחרי חודש נעלמו שני נגעים בלחי ואחד בכתף. שיפור הדרגתי בא לידי ביטוי גם בחמשת החודשים הבאים, עד למצב בו נעלמו כל הנגעים..."

 

 

לפני


  

 

  אחרי


 

לפני


  

 

  אחרי


 

לפני

  

 

  אחרי

מאמרים נוספים - מולסקום