ד”ר פריד
החזרים מרוב חברות הביטוח
הגעה עם waze

כל הטיפולים

חרדות ופחדים


להסתכל לפחד בעיניים

פחד היא הרגשה שמלווה אותנו מילדות ולאורך כל החיים. פעוטות מתרגשים כשההורה עוזב את החדר, ילדים בני 4 פוחדים ממפלצות וחושך וילדים בני 7 מוטרדים מאסון טבע אפשרי. בגילאים מאוחרים יותר, מתבגרים חווים חרדה שקשורה לקבלה חברתית, להישגים לימודיים ותעסוקתיים.

הפחד הוא מצב מורכב ולא נעים אך ההתמודדות איתו הכרחית להצלחה בחיים, לתחושת שלווה ומסוגלות ואף ליכולות להתמודד עם מצבים קשים אחרים בעתיד. חוסר ההתמודדות עם פחד יכולה להחמיר ולהתאפיין בתסמינים פיזיים כגון כאבי בטן, הזעה בידיים, רגישות, חוסר ריכוז, קושי להירדם, תנועות עצבניות וקצב לב גבוה.

פעמים רבות אנחנו מקווים שנוכל "לצאת מזה" אבל סיבת החרדה מתעצמת והופכת שכיחה יותר. החרדה הופכת לפחד קיצוני, חמור ועקבי וללא התערבות מקצועית ילדכם עלולים לגדול לתוך הפחד שלהם. כך, למשל, ילד שמפחד שידחו אותו יכול שלא ללמוד מיומנויות חברתיות חשובות ולהיגרר לבידוד חברתי.אנחנו מכירים מבוגרים רבים שסוחבים איתם פחדים שנוצרו בילדות, פחד קהל, למשל, עלול להיות תוצאה של מבוכה מקבוצת השווים בשנים מוקדמות יותר.

ברגע שמקבלים עזרה מקצועית ומדויקת ניתן להשתחרר משליטה של פחדים וחרדה. המשימה שלי היא לשפר את איכות חייכם וחיי ילדכם, למצוא טיפול הומאופתי אפקטיבי ולמנוע מהחרדה להשתלט על חייהם.

חרדות אצל ילדים וטיפול הומאופתי
הטיפול ההומאופתי עוזר בהפחתת פחדים ובונה הערכה עצמית ובטחון עצמי. מטופלים רבים אשר סובלים מחרדות, מבקשים להימנע מטיפול תרופתי. בשונה מהטיפול התרופתי, הרמדי אינה מזיקה, אינה ממכרת, היא אפקטיבית ומאפשרת לגוף ללמוד להתגבר בעצמו על החרדהבאופן טבעי.

טיפול הומאופתי לילדים

הורים רבים לא בטוחים שטיפול התנהגותי יהיה יעיל בגיל צעיר. האמת היא שיש רבדים שהטיפול הפסיכולוגי לא מגיע אליהם והטיפול ההומאופתי דווקא כן. השיטה המילולית, בה משתמשים בחדר הפסיכולוג, מגיעים רק עד לרובד מסוים, במיוחד אצל ילדים. לעומת זאת, ההומאופתיה מחלחלת לרבדים נוספים, פיזיים, אשר מחזקים את יכולתם להתמודד עם החרדה ו/או הפחד.

כרופא הומאופת אני רואה את הילד כמכלול. כשמגיע אליי ילד עם חרדה אני לומד דרך שיחה איתו או עם הוריו ודרך התבוננות מקצועית בו, על אופיו, התנהגותו, עולם הפחדים והחלומות שלו, על בעיות נוספות שהיו ואולי עדיין קיימות. אני מברר הרגלים נוספים כגון הרגלי שינה ומתאים לו את הרמדי ההומאופתית המתאימה לו ביותר.

 

התוצאות מדברות בעד עצמן

ד"ר שולמית ענבר, פסיכולוגית התפתחותית קלינית, מטפלת בזוגות, מבוגרים וילדים כבר למעלה מ- 25 שנה. לצד הטיפול הפסיכולוגי הקלאסי, ישנם מקרים בהם אנו משתפים פעולה, כדי לתת פתרון הוליסטי למטופלים.

ד"ר ענבר -
"היה מקרה אחד, לדוגמא, של ילדה בת שבע, שהגיעה אליי עם התקף לא ברור. הייתה לה אובססיה לא לגעת בשום דבר. לא בקירות, לא באנשים – כלום. זה הגיע למצב שהיא הסתובבה עם ידיים באוויר. הרפואה לא ידעה איך להתייחס לתופעה הזאת וכך גם הפסיכיאטריה. לא היה ברור על מאיזה רקע מגיעה החרדה. בשלב זה הכנסתי את ד"ר פריד לתמונה. אחרי שבועיים של טיפול מאוד אינטנסיבי, כבר נצפתה הקלה בסימפטומים של הילדה.

אני יכולה לספר על מקרה נוסף בו הצלחת הטיפול ההומאופתי של ד"ר פריד הייתה חדה וברורה. במקרה הזה נפגשתי עם ילדה בת אחת-עשרה שסבלה מפרפקציוניזם קיצוני ורגישות פיזית גבוהה. החרדה גררה תופעות לוואי של שנאה עצמית, כי על פי תפיסתה, היא תמיד הייתה "לא מספיק טובה". היא לא הלכה למקומות של בני גילה, התקשתה להתערות חברתית וסבלה מכאבי ראש איומים. אני מצדי עשיתי את העבודה שלי וכשד"ר פריד נכנס לתמונה, כאבי הראש הנוראיים שהיו לה, פשוט חלפו. עם זה באמת שאי אפשר להתווכח.

 

מאמרים נוספים - חרדות ופחדים