ד”ר פריד
החזרים מרוב חברות הביטוח
הגעה עם waze

כל הטיפולים

הרטבת לילה


לילות יבשים

כשאני מתיישב לכתוב לכם על הרטבת לילה מיד עולה לי בראש הסיטואציה שגם אני כהורה צעיר חוויתי עם ילדי הקטנים: אמצע הלילה, חושך מוחלט, הילד הרטיב במיטה, בפעם השנייה הלילה והמצעים בארון אזלו. שכחנו לקנות עוד שעוונית ועכשיו צריך לקרצף ולהפוך את המזרן. מי מאתנו לא חווה זאת עם ילדיו? למען האמת זה החלק הקל שבבעיה.

לפעמים נדמה שהגיע הגיל שבו הילד כבר אמור היה לעבור את השלב הזה, במיוחד כשזה זולג לתחומים אחרים בחיים. אנחנו מוטרדים כשהבטחון העצמי שלו יורד, כשהוא מחליט שלא לישון אצל חבר או להעדר מטיול שאורך מספר ימים רצופים, הוא מרגישים חוסר שליטה בזמן שינה וזה כשלעצמו משפיע על שאר תחומי החיים.

בנקודה הזו אתם מתחילים לחפש סיבות ולעיתים הן לא נראות לעין. מספיק שיבוש אחד קטן שיגרום לתופעה להתעורר – מעבר דירה, אח חדש נולד, עלבון שהילד ספג בבית הספר, מסיבה שלא הוזמן אליה או סתם גנטיקה.

טיפול הומאופתי הרטבות לילה

בהומאופתיה, בניגוד לרפואה הקונבנציונאלית התרופה ההומאופתית מותאמת באופן אישי למטופל. אם יגיעו למרפאתי 7 ילדים הסובלים מהרטבת לילה סביר להניח שכל אחד מהם יקבל ממני רמדי שונה. הטיפול הוא לא בסימפטום אלא באדם. הרמדי שאתאים לילדכם תשכלל את כל מה שהוזכר מעלה בשילוב עם כל מה קורה בחייו. התשאול ההומאופתי מתרחש כשהילד נמצא אתנו בחדר אבל גם האינפורמציה שאתם תעבירו אלי, שלא בנוכחותו, תשמש אותי בבחירתה.

במהלך השבועות הראשונים לנטילת הרמדי אני מצפה לראות שינוי כלשהו. ייתכן וההרטבה תפסק באופן מיידי ובמקרים אחרים זה ייקח עוד מעט זמן. הדבר החשוב הוא להחזיר את הילד לאיזון, הן מבחינת הביטחון העצמי והן מבחינת הפיזיולוגיה שלו. כל ילד מגיב בזמן אחר לרמדי ההומיאופתית אבל זה בהחלט קורה!

 

הנה מקרה שתשמחו לקרוא את סופו:

ליה הגיעה אליי לטיפול הומאופתי בגיל שש, בשל בעיות עור. בתשאול ההומאופתי עלה שהיא מרטיבה בכל לילה. הוריה לא ציינו בפנייה המקורית אלי את בעיית ההרטבה, משום שלאחר הכשלונות שחוו בטיפולים המקובלים, הם לא ציפו שהבעיה תיפתר לפני גיל 11, הגיל שבו אמא שלה הפסיקה להרטיב.

לאחר חודש של טיפול יומי ברמדי חלה החרפה מסוימת בבעיית העור ולא חל שינוי בתדירות ההשתנה הלילית. הסברתי להורים שברוב הטיפולים ההומאופתיים יכולה לחול החרפה ראשונית. לרוב, ההחרפה מצביעה על כך שהרמדי מדוייקת והתהליך יהפוך בהמשך לתהליך של ריפוי. לשמחתי הם היו סבלניים והמשיכו בטיפול על אף האכזבה הראשונית. לאחר כשבועיים (חודש וחצי מתחילת הטיפול), ההורים דיווחו שתדירות ההשתנה השתנתה לכל לילה שני ושחל שיפור בבעיית העור.

מספר ימים לאחר מכן ליה חלתה במחלת חום. ההורים היו איתי בקשר רצוף ולא נתנו לה טיפול תרופתי. היא עברה את המחלה תוך 3 ימים תוך שימוש תכוף ברמדי ההומאופתית.

למפגש המעקב שנערך חודשיים אחרי תחילת הטיפול ההורים הופיעו נרגשים וסיפרו שבאותו בוקר הילדה התעוררה לראשונה ביוזמתה לפנות בוקר, קמה, עשתה פיפי וחזרה לישון. זה גם היה סיומו של שבוע שבו לא הרטיבה. 

במהלך שלושת החודשים הבאים היו מידי פעם "פספוסים" בלילה. תדירותם הלכה ופחתה. הם סיימו טיפול לאחר 5 חודשים מיום הגעתם למרפאתי כאשר הילדה הייתה "יבשה" במשך חודש וגם בעיית העור נרפאה.

 

מאמרים נוספים - הרטבת לילה