כל הטיפולים

אסטמה


לוקחים נשימה עמוקה

 

הדר, אמא של מאיה, טופלה על ידי ד"ר פריד, בהצלחה, בנושא אחר. כשראתה, לאחר חודש חודשיים, את יעילות הטיפול ההומאופתי החליטה, ביחד עם בעלה, להביא לקליניקה את מאיה שסבלה מאוד מאסטמה חמורה.  

מאיה הייתה אז בת שנתיים וחצי. ההתקפים היו אינטנסיביים והיא קיבלה אינהלציות בלי סוף. היא נזקקה למשאף 3 פעמים ביום ובמהלך השבוע היו מקפיצים אותנו, מידי יום, לגן כדי לעזור לה בזמן ההתקף. המצב היה בלתי אפשרי והרפואה הקונבנציונאלית לא נתנה מענה אפקטיבי. בנוסף, מערכת החיסון שלה הייתה חלשה והיא חטפה וירוסים וחיידקים כל שני וחמישי.  

התחלנו את הטיפול ההומאופתי. תחילה היה שיפור במערכת החיסונית של מאיה והיא טופלה בכל מחלה אקוטית באמצעות רמדי שקיצרה את זמן המחלה ובהדרגתיות הפחיתה את כמות המחלות שנדבקה מהן. בחורף שעבר מאיה לא הייתה חולה אפילו פעם אחת!

עם הזמן, כמות ההתקפים האסתמטיים החלה לרדת. השימוש באינהלציות ירד משמעותית משלוש פעמים, לפעם אחת ביום ועד להפסקה מוחלטת, תוך תמיכה אינטנסיבית ברמדי ההומאופתית. המבחן האמיתי היה ימי האובך שהיו לפני מספר שבועות. מאיה פשוט לא הגיבה להם כמו פעם, הם חלפו ללא שום התקף.  

היום מאיה בת 4 בריאה לחלוטין ולא נזקקת יותר לאינהלציות וגם לא לרמדי ההומאופתית.

 

הילד נמנע מהשתתפות בפעילות ספורטיבית? מתבייש להשתמש במשאף בציבור? מתעורר בלילה ונושם את האוויר הקר במקפיא? אלו תופעות מוכרות להורים שילדיהם סובלים מאסטמה. גם המבוגרים שביננו, הסובלים מאסטמה, מכירים את תחושת התסכול מהצורך לטפס גרם מדרגות בטיולים עם חברים או כאשר הילד רוצה להשתולל ואתם מתקשים לרוץ אחריהם לאורך זמן.

מזג אוויר קר, מקומות גבוהים, מאמץ גופני, כולם גורמים לתחושת מחנק אשר פוגמת באיכות החיים. מספר הסובלים מאסטמה עולה עם השנים והיא מופיעה אצל תינוקות, ילדים ומבוגרים ברמות חומרה שונות. 

מהי אסטמה?
אסטמה היא מחלה שתוקפת את דרכי הנשימה, יוצרת בהן גירוי ודלקת הגורמים להתפתחות נוזל דלקתי ולהיצרות של דרכי הנשימה. בעקבות ההיצרות מתפתחים קשיים בנשימה, כאבים בחזה, שיעולים, צפצופים, רגישות יתר לגירויים סביבתיים ועוד. 
חשיפת דרכי הנשימה לחלקיקים קטנים כמו וירוסים, חיידקים ואבקנים של פרחים יכולה להתחיל את התהליך הדלקתי. בשל גודלם המיקרוסקופי של החלקיקים, כמעט ולא ניתן למנוע את החשיפה אליהם ולכן, לרוב, הסובלים מאסטמה ימנעו משהות במקומות בהם ניתן להיחשף לגורמים הללו.

הטיפול התרופתי באסטמה

הטיפול התרופתי המקובל, זה שניתן דרך משאפים, בסירופים או בכדורים, מנסה להרחיב את דרכי הנשימה המוצרות (ונטולין לדוגמא), להפסיק את תהליך התגובה הדלקתית (סטרואידים) ולהרוג חיידקים במקרה של זיהום נלווה (אנטיביוטיקה).

החסרונות בשימוש נרחב בסטרואידים, באנטיביוטיקה ובדומיהן מוכרים מהספרות הרפואית ובעיקר מהניסיון האישי של הורים לילדים אסתמטיים ושל משתמשים "כבדים" בתרופות. הפגיעות העיקריות מתבטאות בהיחלשות מערכת החיסון וחשיפה לזיהומים חוזרים. כך נוצרת פגיעה בפלורה הטבעית (אוכלוסיית החיידקים הטובים שבגוף ובעיקר במערכת העיכול) תופעות לוואי של עצבנות, אי שקט, ירידה בתאבון ופגיעה בהתפתחות, במקרה של ילדים.

הטיפול ההומאופתי באסטמה

בשונה מהטיפול התרופתי, הטיפול ההומאופתי שנעשה באמצעות שימוש ברמדי ההומאופתית אינו מכוון במישרין כנגד סימפטומים ספציפיים אלא פועל לסילוק הפרעות ברובד פנימי יותר, חיזוק המערכת החיסונית.

עם טיפול הומאופתי נכון, מסולקת ההפרעה הבסיסית, המערכת החיסונית מתחזקת והגוף חוזר לפעילות תקינה ומלאה. בפעילותו התקינה מאפשר למערכות השונות בגוף לפעול בצורה המיטבית ולחולל תהליך ריפוי מלא, גם בדרכי הנשימה. בעקבות תהליך טיפול וריפוי הומאופתי מתרחש תהליך של התחזקות הגוף והגברת עמידותו בפני גורמי הסטרס השונים. הרמדי ההומאופתית אינה מכילה חומרים תרופתיים ולמעט סוכר אינה מכילה חומרים כימיים אחרים ולכן התהליך נטול תופעות לוואי תרופתיות.

במרפאה אני מטפל בהצלחה בילדים ובמבוגרים רבים הסובלים מאסטמה ומרגישויות שונות בדרכי הנשימה. ילדים ומבוגרים שחוו התקפי אסטמה חווים שיפור משמעותי באיכות חייהם, ירידה בתדירות ההתקפים ובעוצמתם והפחתת השימוש במשאפים ובסטרואידים, עד כדי הפסקה מוחלטת.

כך היה במקרה של מאיה.

 

מאמרים נוספים - אסטמה