ד”ר פריד
החזרים מכל חברות הביטוח
הגעה עם waze

כל הטיפולים

טיפול תומך בסרטן


סרטן – המחלה שלא אומרים את שמה

"המחלה" היא השם הנפוץ והמוכר ביותר של המחלה. אפקט הפחד שלה כל כך גדול שאנשים נמנעים אפילו מלציין אותה בשמה. לסרטן פנים רבות והוא פוגע בחלקים שונים של הגוף. הרגע הראשון בו אדם מתבשר כי הוא חולה הוא רגע מלחיץ ומלא בחוסר וודאות.

המחלה והטיפול הקונבנציונלי בה מציפים את החולה בתופעות לוואי רבות ושונות שנוגעות בכל הרבדים בחיים ומשפיעות עליו ועל סביבתו הקרובה. תחושת בלבול וחוסר אונים מלווה כאב רב וחרדה מפני הגרוע מכל.

את הסרטן אני מכיר היטב במסגרת עבודתי כרופא והומאופת במרכז טל לרפואה אונקולוגית אינטגרטיבית במכון האונקולוגי בבית החולים שיבא בתל השומר. למדתי עד כמה הוא יכול להשפיע על כל תחומי החיים. הוא משבש את מצב הרוח, מתלבש על התיאבון, מחליש את הגוף, מכאיב, צורב, מבחיל, פוגע בעבודה, בתפקוד בבית, עם המשפחה, ביחסים עם חברים, ההוצאות לא נגמרות וגם המראה החיצוני שלנו משתנה.

כל זה נגרם לא בהכרח מהסרטן עצמו. הניתוחים והטיפולים הקשים, הניתנים כדי להשמיד את המחלה, אחראים לא פחות לנזק שהוזכר. אני לא צריך לספר לך שתופעות הלוואי של טיפולים כמו כימותרפיה/ הקרנות/ הורמנלי/ ביולוגי יכולות להיות בלתי נסבלות עד כדי רצון לעצור את הטיפול האנטי סרטני. גם כאשר הטיפולים האונקולוגיים מסתיימים אותן תופעות יכולות ללוות את האדם למשך תקופה ארוכה.

תופעות הלוואי הנפוצות ביותר אצל חולי סרטן הם:

  •          גלי חום
  •          תכיפות/ צריבה במתן שתן
  •          בחילות/ הקאות
  •          עצירות/ שלשולים
  •          עייפות ותשישות
  •          ירידה בחשק המיני
  •          עצבנות
  •          שינויים במצב הרוח
  •          נוירופתיה – תחושת נמלול הנגרמת מפגיעה עצבית

טיפול הומאופתי יכול להקל ואף להעלים כל אחד מתופעות הלוואי המופיעות ברשימה זו, ללא הופעה של תופעות לוואי נוספות.

במסגרת הטיפולים המוצעים כיום להשמדת הגידול הסרטני אני מאמין שהפתרון הוא אינטגרטיבי. השילוב בין טיפולים אונקולוגיים וטיפולים משלימים הוכח כמנצח. אחד השחקנים העיקריים בשילוב זה הוא הומאופתיה. מחקרים חדשים שמתפרסמים בתקופה האחרונה מעידים על החשיבות בשילוב הומאופתיה בתכנית הטיפול האונקולוגית.

לשמחתי הגדולה אני מצליח לעזור בהתמודדות עם תופעות הלוואי של הניתוחים והטיפולים האונקולוגיים בעזרת תרופות הומאופתיות.

בחרתי לשתף אתכם בטיפול באדם קרוב אלי במיוחד – אבא שלי

שום דבר לא הכין אותי לבשורה שאבי חלה בסרטן. התדהמה, ההצפה הפנימית של פחד דאגה וכאב היו מסוג ובעוצמה שלא חוויתי. זה כבר לא היה לשמוע  וללוות אחרים כמטפל וכתומך, זה היה לחוות  את הדבר עצמו מקרוב מאד –  כבן.

הוא איש מדהים ומיוחד אבא שלי וככה הוא גם התמודד עם הסרטן. בעיניים פקוחות, באומץ, בקבלת החלטות מושכלת, ברצון ובהחלטה להמשיך ולחיות ולעבור את כל הטיפולים הקשים שאולי רק יאריכו קצת את החיים – "כי אי אפשר לעזוב לבד את אמא ואתכם".

הפחד הגדול שלו היה מתופעות הלוואי שהיו צפויות בעקבות ההקרנות. טיפלתי בו בהומאופתיה כדי להתגבר על הסבל והכאב של הבדיקות הפולשניות, הוא קיבל רמדיז לפני הניתוח ולאחריו, בזמן ההקרנות ולאחריהן. היכולת והאפשרות  לטפל בו ולעזור לו הצילה אותי.

האושר לראות אותו מחלים  ומתאושש במהירות –  כמעט ללא תופעות לוואי, היה עצום. לקראת סוף ההקרנות הרופא האונקולוג שטיפל בו, בירר איתו איזה טיפול הוא מקבל בנוסף שגורם לו לצלוח את ההקרנות בצורה טובה כל כך. התשובה של אבא שלי, "הומאופתיה מהבן שלי, הרופא". זה היה רגע של ניצחון עבורו ועבורי.

בדיוק באותם מקומות שתרופות כימיות כמו פרמין אופטלגין ואחרות לא מצליחים להשפיע – ההומאופתיה משגשגת. היא מקטינה ואף מעלימה את הסבל, מובילה להתאוששות מהירה של הגוף ומחזירה את הכוחות הפנימיים קודם למחלה.

המחלה הזו גובה מחיר כבד ומצריכה הרבה כוחות כדי להתמודד איתה. ההומאופתיה יכולה להחזיר לכם את הכוח, אל תוותרו על האפשרות הזו.

 

מאמרים נוספים - טיפול תומך בסרטן